Girtas duobkasys apvogė savo gerą draugą

Parašė:  2018-05-22

Telšių rajono apylinkės teismas paskelbė nuosprendį duobkasiui, apvogusiam savo kaimyną, su kuriuo kartu dirba.
Giedra AKAVICKIENĖ
Pagrobė pinigus ir dešros gabalą
Nuo labo ryto būdamas girtas, E. R. metaliniu laužtuvu išlaužė draugo A. R., su kuriuo kapinėse kasa duobes, namų duris. Įsibrovėlis iš kambaryje esančios spintelės pagrobė piniginę su 5 eurais, asmens tapatybės kortele, neįgalumo pažymėjimu ir banko mokėjimo kortele su kortelės prisijungimo PIN kodu, taip pat iš tos pačios spintelės pačiupo 2 eurus, o iš šaldytuvo pagrobė gabalą rūkytos dešros.
Iš viso vagišius pagrobė A. R. priklausančio turto už 8 eurus, du A. R. asmens dokumentus bei neteisėtai įgijo A. R. išduotą elektroninę mokėjimo priemonę ir jos naudotojo tapatybės patvirtinimo priemonių duomenis, pakankamus finansinei operacijai inicijuoti.
Apklaustas teisiamajame posėdyje kaltinamasis visiškai prisipažino padaręs nusikalstamas veikas.
Atsisakė dirbti, nes buvo pagiringas
Nusikaltimo dienos rytą pas kaltinamąjį į namus užėjo A. R. pasiteirauti, ar važiuos kasti duobės. Teisiamasis atsisakė, nes blogai jautėsi, buvo pagiringas. Iš vakaro už pagalbą kasant duobę buvo gavęs brendžio butelį ir 15 eurų, už kuriuos nusipirko maisto, alaus, cigarečių, ir beveik visą naktį su broliu K. R. gėrė alkoholinius gėrimus.
Pasidarbuoti kvietusiam bičiuliui išėjus, su broliu pabaigė gerti alų. Pasibaigus alui ir pinigams, kilo mintis apvogti į kapines darbuotis išėjusį kaimyną.
Apgirtęs vagišius iš namų išėjo ginkluotas laužtuvu, atlenkė kaimyno namų durų pakabinamą spyną. Grįžęs namo, vyras iš pavogtos piniginės išėmė 5 eurus, o piniginę su kortelėmis sudegino krosnyje. Pavogtus eurus davė broliui K. R., kad nupirktų alaus. Iš kaimyno spintelės stalčiaus paimtus 2 eurus taip pat išleido alui.
Tik pavogtos dešros broliai nespėjo suvalgyti. Atvykę policijos pareigūnai sulaikė vagišių, kuriam nustatytas sunkus, 3,02 prom., girtumas, ir paėmė tyrimui reikšmingą dešrą, kuri po to buvo grąžinta tikrajam šeimininkui.
Beje, po šio negražaus įvykio teisiamasis su nukentėjusiuoju draugiškai bendrauja, šis jam civilinio ieškinio ir pretenzijų nereiškia.
Teismas įpareigojo dirbti
Teismas konstatavo, kad kaltinamasis E. R. teisiamas antrą kartą, neišnykus teistumui už anksčiau padarytas nusikalstamas veikas, išvadų nedaro, padarytos nusikalstamos veikos priskiriamos apysunkių nusikaltimų kategorijai, todėl jam skirtinas laisvės atėmimas.
Išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, teismas E. R. pripažino kaltu padarius nusikalstamas veikas, numatytas Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 2 dalyje, 214 straipsnio 1 dalyje, 302 straipsnio 1 dalyje, ir paskyrė galutinę bausmę – laisvės atėmimą keturiems mėnesiams.
Bausmės vykdymas atidėtas vieneriems metams, įpareigojant bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu pradėti dirbti arba registruotis darbo biržoje ir neišvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt