Gimnazistai domėjosi lietuvininkų kultūra

Parašė:  2019-05-03

„Mažoji Lietuva ir didžioji Lietuva – tolerancijos puoselėjimas daugiakultūriškumui“. Taip vadinosi projektas, kurį vykdė Telšių Žemaitės gimnazijos 1a ir 1b klasių gimnazistai.
Pirmiausia abiejų klasių vadovės – istorijos ir pilietiškumo ugdymo mokytoja Aina Šiaulytė ir anglų kalbos mokytoja Elė Kakanauskienė – surengė susitikimą su Telšiuose veikiančio „Stammtisch“ vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo vadove Nijole Vaičekauske. Ši papasakojo, ką veikia klubo nariai, kaip skleidžia vokišką kultūrą, kur keliauja. Žemaitijos sostinė nemažai bendrauja su Vokietija. Telšiai turi miestą draugą Šteinfurto apskrityje, mus dažnai aplanko svečiai iš Vokietijos.
Antrąjį balandžio trečiadienį abi klasės susiruošė į ekskursiją. Aplankė Klaipėdoje esantį Mažosios Lietuvos istorijos muziejų ir dalyvavo edukacinėje pamokoje apie lietuvininkus – Mažosios Lietuvos gyventojus. Aišku, jie buvo būrai, prūsų genčių (notangų, bartų, sambių) palikuonys, patyrę germanų kultūros įtaką. Tačiau per 1709–1710 metų marą didesnė dalis Mažosios Lietuvos gyventojų išmirė – tiek vokiečių, tiek būrų. Taigi stiprią įtaką regionui padarė iš Zalcburgo atvykę germanų kilmės protestantai, kurie atsinešė su savimi pietizmą – Marijos kančios kultą ir griežtą religinį asketiškumą… Mažosios Lietuvos gyventojai pradėjo rengtis juodai, nors iki tol jų apdarai buvo spalvingi, ir rimtą dėmesį skyrė protestantų tikėjimui.
Prieš apsilankymą muziejuje gimnazistai Klaipėdos dramos teatre pažiūrėjo spektaklį „Pigmalionas“ pagal B. Šo pjesę. Išvykoje dalyvavo apie penkias dešimtis Telšių Žemaitės gimnazijos auklėtinių.
Prieš pat atostogas gimnazistai grupėse pateikė savo įspūdžių apie Mažąją Lietuvą ir kultūrų bendravimą prezentacijas. Tam skirtos dvi abiejų klasių pamokos. Moksleiviai įrodė, kad suvokė ir išmoko, jog kiekviena kultūra atneša pokyčių į juos supančią aplinką ir suteikia įvairių atspalvių kasdienėje aplinkoje.
Projektas buvo finansuojamas iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto. Jo paskirtis – pilietinio, tautinio, etninio sąmoningumo skatinimas.
Kostas ANTANAITIS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt