Germanto poilsiavietės pasididžiavimas – šimtametis ąžuolas – nukirstas ir bus parduodamas aukcione

Parašė:  2018-05-04

Po „Telšių ŽINIOSE“ publikuoto straipsnio „Ąžuolai užleidžia vietą dviračių takui link Germanto“ redakciją pasiekė telefoninių skambučių su įvairiomis nuomonėmis lavina. Vieni negalėjo patikėti, jog buvo nukirsti ilgamečiai ąžuolai, ir patys vyko į vietą tuo įsitikinti, kiti savo apgailestavimus išsakė redakcijos darbuotojams, dar kiti komentavo socialinėje erdvėje.
Aurelija SERVIENĖ
Ąžuolams – daugiau nei 200 metų
Po straipsnio „Telšių ŽINIOSE“ vis dar žado neatgauna Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacys. Kartu su redakcijos darbuotojais jis panoro nuvykti į vietą, kurioje sandėliuojami nupjauti ąžuolai.
„Perskaitęs straipsnį, nuskubėjau prie Germanto ežero, tačiau buvo per vėlu, net kelmų neberadau“, – apgailestavo A. Dacys.
Iškirsti medžiai, kol bus parduoti aukciono būdu, sandėliuojami VĮ „Kelių priežiūra“ Telšių kelių tarnybos Džiuginėnų aikštelėje. Ten ir nuvykome.
„Sveikesnio ąžuolo negaliu įsivaizduoti“, – medžius pamatęs, A. Dacys stvėrėsi už galvos ir suskubo skaičiuoti smulkias rieveles medžio kamiene.
„Maždaug per 200 metų! Su šimtmečiu, Lietuva! Va taip mes minime Lietuvos šimtmetį!“ – piktinosi A. Dacys.
Tuoj čiupęs matuoklį, pamatavo ąžuolo kamieno skersmenį, kuris siekė 95 cm, o apimtis buvo 3 metrai. Kiti šalia suguldyti medžiai buvo keliais centimetrais mažesni.
Pasak telšiškio, labai blogai, kad mūsų rajone tvarkosi svetimi žmonės. „Kas tą medį pjovė, tas žmogus nėra kaltas, kalčiausias yra vadovas, kuris jam liepė tą medį nupjauti. Jei mes per 27 metus tiek teišmokome, tai mes nieko neišmokome. Įdomu būtų sužinoti, ar nors vienas mūsų rajono savivaldybės atstovas dėjo parašą prie šio projekto“, – nuogąstavo vyriškis, negalėdamas atsistebėti, kad tokie medžiai nebuvo išsaugoti.
Leidimo nereikia
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos Tarptautinių ryšių ir komunikacijos skyriaus ryšių su žiniasklaida specialistas Evaldas Tamariūnas „Telšių ŽINIAS“ informavo, jog, vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2008 m. kovo 12 d. nutarimu Nr. 206 „Dėl kriterijų, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems, sąrašo patvirtinimo ir medžių ir krūmų priskyrimo saugotiniems“, medžiai ir krūmai, kurie auga valstybinės reikšmės kelių juostoje, nepriskiriami prie saugotinų ir dėl jų kirtimo atskiro derinimo ar leidimo nereikia.
Šiame objekte iškirsti medžiai šiuo metu yra sandėliuojami VĮ „Kelių priežiūra“ Telšių kelių tarnybos Džiuginėnų aikštelėje, kol bus parduoti aukciono būdu.
Ąžuolai – blogos būklės
Telšių rajono savivaldybės administracijos Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas patikino, kad minėtieji ąžuolai buvo blogos būklės – smarkiai nulupta žievė ir pan.
„Galimybės išsaugoti šiuos medžius mes neradome, kadangi jie buvo labai nesaugioje eismui zonoje, praktiškai kelio juostoje. Ten buvo įvykusi ne viena autoavarija, ne vienas žmogus buvo nukentėjęs, tą parodė ir medžių sužalojimai“, – paaiškino R. Račkauskas.
Seniūnija įtakos neturėjo
Gadūnavo seniūnijos seniūnė Inesa Kęsminienė džiaugiasi ateinančiomis investicijomis į Telšių rajoną ir Gadūnavo seniūnijos teritorijoje vykdomais projektais, kuriuos įgyvendinus bus sukurta puiki erdvė aktyviam poilsiui ir turizmui.
Džiuginėnų kaimo pakraščiu einanti Juzefo Perkovskio g., kurioje vykdomas projektas ir tiesiamas dviračių takas, yra Lietuvos automobilių kelių direkcijos nuosavybė. Todėl, pasak I. Kęsminienės, Gadūnavo seniūnija jokios įtakos šiam projektui neturėjo.
„Apie vykdomą projektą ir numatomus darbus buvau informuota š. m. balandžio 11 d., bet apie planuojamą nupjauti ąžuolą užsiminta nebuvo. Labai skaudu, kad nepavyko išsaugoti šio ąžuolo. Medis buvo kaip Germanto ežero poilsiavietės riboženklis, kuris kaip tėvas sutikdavo ir išlydėdavo visus poilsiautojus ir svečius“, – tikino pašnekovė.
Seniūnė įsitikinusi, kad vykdant projektą buvo atsižvelgta į gyventojų saugumą. Jos teigimu, protėvių palikimą neleis pamiršti šalia augantys ąžuolai bei Germanto ežero pakrantėje prieš keletą metų pasodinta ąžuolų giraitė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. NESODINAI - NEPJAUK parašė:

    KAIP TAIP GALIMA? VISOJ LIETUVOJ MASIŠKAI KRENTA. JUG ČIA – ĄŽUOLAI.

  2. Gėda partinijoms ir partiniams parašė:

    Šimtmečiais medžiai augo ir leido mums jais džiaugtis, tol kol grupelė valdininkų nesugalvojo kaip pasipelnyti iš nekaltų medžių. Kai viską išnaikinsime, išparduosime kuom džiaugsis mūsų vaikai? Ar norime palikti jiems tokį palikimą, pastatus, aikšteles, pelkes ir purvynus? Gėda ne tik jiems, bet ir mums, kad leidžiamės iki tokio absurdo, bet yra kaip yra..

  3. Man parašė:

    Keista, dviračių takų lyg tais yra Telšiuose, bet kad galėtum nuvažiuoti 20 km. tokių nėra. Kažkokiomis atkarpomis padaryta. Tas kas važinėja dėl sveikatos, tai tie takai nepatogūs. Tryškių galvėje padarė iki Degaičių, bet juo nevažiuoja, visi mina šalia. Arba sutvarkė piliakalnį link Germanto, bet kaip jį aplankyti? Tik pėsčiomis, nes su auto nėra kur privažiuoti. Kažkaip viskas daroma nepraktiškai ir nepatogiai. Gal todėl, kad sumastytojai patys nesupranta kaip turi būti padaryra.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt