Geriesiems Savivaldybės administracijos darbuotojams – geresnė alga

Parašė:  2017-03-14

Kaip ir kiekvienais metais, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija vertino administracijos darbuotojų darbą. Vieniems komisija suteikė aukštesnes kvalifikacines klases, kitus perkėlė į aukštesnės kategorijos karjeros valstybės tarnautojo pareigas. Kitaip tariant, sudaryta komisija atsižvelgė į darbuotojų išlietą prakaitą darbe, jų atsidavimą, pasiektus rezultatus, partiškumą, simpatijas… Oi, gal į partiškumą bei simpatijas ir nežiūrėjo, bet vis tiek už atliekamą darbą dalis Savivaldybės darbuotojų sulauks didesnių atlyginimų.
Antanas NEKRAŠIUS
Pagal Valstybės tarnybos įstatymo reikalavimus yra numatyta, kad tiesioginiai vadovai kasmet pagal įvairius kriterijus, veiklos rezultatus vertina pavaldžių tarnautojų praėjusių metų veiklą. Galimi vertinimai tokie: nepatenkinamai, patenkinamai, gerai ir labai gerai. Sudaryta komisija pritaria arba nepritaria tiesioginių vadovų sprendimams.
Turinčiam III kvalifikacinę klasę pareigūnui priklauso 15 proc. priedas prie algos, II – 30 proc., I – 50 proc. Taip pat nereikia užmiršti, jog kiekvienam valstybės tarnautojui už kiekvienus atidirbtus trejus metus pridedamas 3 proc. algos dydžio priedas. O kur dar priemokos, užmokestis už darbą poilsio ir švenčių dienomis, vienkartiniai priedai ir t. t.
Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojų darbą paskutinę žiemos dieną – vasario 28 d. – vertino dvi komisijos. Vienai vadovavo Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas, kitai – LR Vyriausybės atstovo Telšių apskrityje tarnybos patarėjas Remigijus Macas.
Taigi, administracijos darbuotojų darbo vertintojai nusprendė pirmą kvalifikacinę klasę suteikti Teisės ir administravimo skyriaus Viešųjų pirkimų poskyrio vedėjai Albinai Ročiuvienei, Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjo pavaduotojai Laimai Ežerskienei, Telšių miesto seniūnijos vyriausiajai specialistei Daliai Domarkienei. Moterų trijulė gaus 50 proc. priedą prie algos.
Antra kvalifikacinė klasė suteikta: Centralizuoto biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos skyriaus vedėjo pavaduotojai Zitai Gintautienei, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyr. specialistei Linai Petreikei, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistei Jurgitai Geidukienei. Trijulei priklausys 30 proc. priedas prie algos.
Na, ir galiausiai trečia kvalifikacinė klasė, kurios savininkams priklauso 15 proc. priedas prie algos, suteikta: Kultūros ir turizmo skyriaus vyriausiajai specialistei Eglei Barčauskienei, Gadūnavo seniūnei Inesai Kęsminienei, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyr. specialistei Renatai Kupčinskienei, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyr. specialistei Jurgitai Sysojevienei, Nevarėnų seniūnijos vyr. specialistui Dariui Stasyčiui, Socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyr. specialistei Astai Šimonauskei.
Darbo dievų malonėje atsidūrusių darbuotojų pareiginė alga irgi nestovi vietoje. Pareiginė alga priklauso nuo tarnautojo pareigybės kategorijos, kuriai priskiriamas pareiginės algos koeficientas. Pareiginių algų koeficientai dauginami iš patvirtinto valstybės tarnautojų pareiginės algos bazinio dydžio (130,5 Eur). Taigi, kuo aukštesnė kategorija – tuo iš didesnio koeficiento dauginamas pareiginės algos bazinis dydis, o tai – daugiau eurų piniginėje.
Vertinimo komisija nusprendė net septynis darbuotojus perkelti į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojų pareigas, iš jų – dvi vedėjas ir du seniūnus.
Į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojų pareigas perkelta Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Birutė Každailevičiūtė (iš pareigybės lygio A, kategorija 13 – į pareigybės lygį A, kategoriją 14), Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja Birutė Masaitienė (iš pareigybės lygio A, kategorija 13 – į pareigybės lygį A, kategoriją 14).
Luokės seniūnui Česlovui Ubartui pakeltas pareigybės lygis – buvo B, tapo A (kategorija liko ta pati – 12), Varnių seniūnui Rolandui Bružui pakelta kategorija (buvo pareigybės lygis A, kategorija 11, tapo pareigybės lygis A, kategorija 12).
Į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojų pareigas perkeltos ir trys vyr. specialistės: Buhalterinės apskaitos skyriaus vyr. specialistė Erika Gečienė (iš pareigybės lygio A, kategorija 8 – į pareigybės lygį A, kategoriją 9), Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Ilma Gintalienė (iš pareigybės lygio A, kategorija 9 – į pareigybės lygį A, kategoriją 11), Finansų skyriaus vyr. specialistė Danguolė Nebeskienė (iš pareigybės lygio A, kategorija 9 – į pareigybės lygį A, kategoriją 10).
Yra Savivaldybės administracijoje ir tokių vertingų darbininkų, kurių darbas vertinamas net trečius metus iš eilės. Tai – seniūnų porelė: Gadūnavo seniūnė I. Kęsminienė ir Luokės seniūnas Č. Ubartas. 2015–2016 m. I. Kęsminienė buvo perkelta į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas, o šiemet jai suteikta trečia kvalifikacinė klasė (15 proc. priedas prie algos). Č. Ubartui 2015 m. suteikta antra kvalifikacinė klasė (30 proc. priedas prie algos), pernai ir šiemet Luokės seniūnas perkeltas į aukštesnes karjeros valstybės tarnautojo pareigas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Kultūrininkas parašė:

    Seniūnams – kultūros centrų naikintojams priedai už „kultūrinį darbą“…, du priedus jau gavo , greit gaus ir kiti: Varnių, manau nuo jo neatsiliks ir Viešvėnų (abu kultūros „specialistai“), Degaičių negavo, nes ne tos partijos…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt