Geoterminis šildymas Telšiuose šildymo sąnaudas sumažino 10 kartų

Parašė:  2019-04-26

Balandžio 22 dieną prasidėjo Metų renovacijos projekto rinkimų balsavimas – Lietuvos gyventojai yra kviečiami atiduoti savo balsus už 2017–2018 metais įgyvendintus renovacijos projektus. Šių metų rinkimuose dalyvauja ir Telšiuose, Birutės g. 22, esantis renovuotas daugiabutis. Savo balsą galite atiduoti BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portaluose. Rinkimus organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), kuri yra atsakinga už Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimą Lietuvoje.
Nors įprastai daugiabučio gyventojai programos metu renkasi mažiau lėšų reikalaujančias standartines priemones, telšiškiai nusprendė padaryti daugiau: modernizuodami namą jie įsirengė geoterminę šildymo sistemą, tad buto šildymo sąnaudos sumažėjo net 10 kartų. Tai kol kas vienintelė tokia sistema visame mieste.
„Iš pirmo žvilgsnio šis daugiabutis gali atrodyti kaip ir kiti renovuoti namai – vis dėlto tai vienintelis pastatas mieste, kurį šildo žemės gelmių šiluma. O gyventojai džiaugiasi, jog šildymo sąskaitos siekia tik 5–10 eurų per mėnesį“, – kalba šio būsto administratorius Gintautas Mockus.
Žymiai sumažėjo energijos sąnaudos
Specialisto teigimu, po modernizavimo programos įgyvendinimo daugiabučio skaičiuojamosios energijos sąnaudos sumažėjo daugiau nei 89 proc. Anksčiau name buvo naudojama 260,29 kWh/kv. m, o dabar energijos sąnaudos sumažėjo net 10 kartų – sunaudojama 26,11 kWh/kv. m. G. Mockus apibendrina, kad šie šiluminės energijos sutaupymai sudaro beveik 600 MWh per metus.
„Vis dėlto gyventojai iš pradžių gan skeptiškai žiūrėjo į galimybę įsirengti geoterminį šildymą, kadangi aplink nebuvo jau įgyvendintų pavyzdžių. Juos gąsdino ir gana didelės sistemos įrengimo išlaidos, kurios siekė 50 tūkst. eurų. Tačiau šiam projektui buvo suteikta 40 proc. parama: 15 proc. valstybės parama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms ir papildoma 25 proc. parama energinį efektyvumą didinančioms priemonėms klimato kaitos specialiosiomis lėšomis“, – pasakoja pašnekovas.
BETA primena, jog nuo 2018 m. sausio 1 d. parengtiems ir įgyvendinamiems projektams valstybės parama teikiama 30 proc. energinį efektyvumą didinančioms priemonėms bei papildoma 10 proc. parama tvarkant senus neautomatizuotus šilumos punktus ir atnaujinant bei pertvarkant šildymo sistemą.
Įvertintas kaip gražiausias daugiabutis
Projekto įgyvendinimo metu gyventojai pasirinko brangesnį ventiliuojamą fasadą – šį sprendimą lėmė ilgaamžiškumas ir platesnės fasado apdailos galimybės.
„Gyventojai nusprendė rinktis netradicinį apdailos būdą – įstiklino ne visus balkonus. Dažniausiai pasirenkamas arba visų balkonų įstiklinimas, arba apskritai atsisakoma šios priemonės. Šiame daugiabutyje buvo įstiklinti pirmojo ir penktojo aukštų balkonai, o pasirinkimas buvo derinamas su architekte. Dabar daugiabutis vadinamas vienu gražiausių renovuotų daugiabučių mieste. Jo gyventojai papildomai susitvarkė laiptines ir lauko aplinką – įsirengė apšvietimą ir vaizdo kameras“, – vardija G. Mockus.
Metų renovacijos projekto rinkimai
Šis daugiabutis dalyvauja Metų renovacijos projekto rinkimuose, kuriuos rengia Būsto energijos taupymo agentūra. Geriausius pernai įgyvendintus projektus kviečiami rinkti visi Lietuvos gyventojai – balsavimas už kandidatus prasideda balandžio 22 dieną naujienų portaluose ir BETA „Facebook“ puslapyje. Savo favoritą taip pat rinks iš įvairių sričių ekspertų sudaryta komisija, kuri vertins renovuotų namų energinį efektyvumą, indėlį į aplinkos tausojimą, estetinę išvaizdą ir kitus kriterijus. Balandžio pabaigoje bus paskelbti projektai laimėtojai: didžiausio gyventojų palaikymo sulaukęs namas ir geriausiai ekspertų įvertintas daugiabutis. Kviečiame atiduoti savo balsą už, jūsų nuomone, verčiausią laimėti projektą BETA „Facebook“ puslapyje ir naujienų portaluose.

 

Nuotr. iš BETA archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Petras parašė:

    Tai ko geoterminę sistemą neįregistravo.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt