„Gaudium“ – džiaugsmas giedoti ir džiuginti kitus

Parašė:  2019-01-22

Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje kiekvieną trečiadienį giesmes gieda neseniai susikūręs Telšių Mažosios parapijos ansamblis „Gaudium“.
Ansamblio nariai tikino susirinkę vienu tikslu – šlovinti Dievą!
Aurelija SERVIENĖ
Telšių Mažosios parapijos ansamblis „Gaudium“ susibūrė neseniai. Ansamblyje – penki nariai: Kristina Būtienė (sopranas), Rūta Kontautaitė (altas), Ernesta Dargužienė (altas), Jokūbas Juškevičius (baritonas), Rimantas Būta (bosas). Kolektyvo gretose – mokytojai ir kultūros centro darbuotojai, susirinkę vienu tikslu – šlovinti Dievą!
Mintį – suburti naują ansamblį – subrandino Jokūbas ir Ernesta. Jie teigė, kad norėjosi kažko naujo, šiek tiek neįprasto – tiek sąstato, tiek repertuaro klausimu. Dažniausiai J. Juškevičius ir E. Dargužienė parenka giesmes, o jau tada visi drauge nusprendžia, ką giedos.
Pats žodis „Gaudium“ lotynų kalboje reiškia džiaugsmą. Tad ir kolektyvo nariams ši veikla reiškia džiaugsmą, kurį jaučia giedodami ir tuo džiugindami kitus.
J. Juškevičius pasakojo, kad pavadinimas ansambliui gimė labai įdomiai: „Buvo toks nutikimas. Kada ieškojome ansambliui pavadinimo, Kristinai ir Rimantui Būtoms šovė į galvą šis pavadinimas ir jie parašė mums. Tuo pat metu kalbėjome su kunigu Egidijumi, kuris visiškai nežinojo, kokį pavadinimą sugalvojo Rimantas su Kristina. Mums paklausus kunigo Egidijaus, kokį jis įsivaizduoja pavadinimą, pirmi jo žodžiai buvo: „Gaudium“. Mums tai buvo ženklas. Jį ir pasirinkome.“
Ansamblio nariai dega noru giedoti naujas giesmes, tas, kurios dar neskambėjo mūsų bažnyčiose. Visi susibūrė iš idėjos, laisvu noru praturtinti liturginio giedojimo bažnyčioje ir įnešti naujų vėjų.
„Gaudium“ repertuaras įvairus: nuo tradicinių iki naujųjų kompozitorių giesmių. Daugiausiai atlikėjai renkasi užsienio kompozitorių, bet esti ir lietuviškų kūrinių. Kartais patys darosi aranžuotes, gieda kolektyvo nario Jokūbo sukurtas giesmes.
Neseniai ansamblio narius nudžiugino kvietimas atvykti į Vokietiją ir pasirodyti festivalyje. Ten teks atlikti ne tik bažnytinę muziką – atlikėjai dainuos džiazo kūrinius, liaudiškas dainas ir klasiką.
Telšiškiai Telšių Mažosios parapijos ansamblio „Gaudium“ giesmes gali išgirsti Telšių Mažojoje bažnytėlėje trečiadienio vakarais, 18 val.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt