Garsiniai skaitymai Telšiuose tampa gražia tradicija

Parašė:  2019-05-31

Penkiamečiai, moksleiviai, pedagogai, Socialinių paslaugų centro darbuotojai, senjorai, režisieriai, verslininkai, seniūnijų, NVO atstovai iš Telšių miesto ir rajono gegužės 7-ąją garsiniais skaitymais prisijungė prie Lietuvos leidėjų asociacijos skelbiamos akcijos „Lietuva skaito“.
Telšių švietimo centras, Telšių Karolinos Praniauskaitės viešoji biblioteka drauge su Telšių rajono mokyklų bibliotekininkais (metodinio būrelio pirmininkė A. Vaičiulienė), lietuvių kalbos ir literatūros mokytojais (metodinio būrelio pirmininkė G. Jankauskaitė) ketvirtą kartą Telšių mieste ir rajone inicijavo skaitymo akciją „Valanda su knyga“. 2019-aisiais minime Juozo-Tumo Vaižganto 150-ąsias gimimo metines ir 800 metų nuo Žemaitijos vardo pirmojo paminėjimo rašytiniuose šaltiniuose. Todėl akcijos dalyviai skaitė ištraukas iš J. Tumo-Vaižganto ir žemaičių autorių kūrinių.
Garsinių skaitymų baigiamasis renginys „Valanda su knyga 2019“, turėjęs vykti Telšių miesto amfiteatre, dėl šalto oro buvo perkeltas į Karolinos Praniauskaitės viešąją biblioteką. Nuoširdžiai dėkojame šių metų akcijos dalyviams – Telšių „Džiugo“ gimnazijos, „Atžalyno“ progimnazijos, lopšelių-darželių „Berželis“ ir „Eglutė“, Trečiojo amžiaus universiteto, Socialinių paslaugų centro, Žemaitės dramos teatro, Vokiečių kalbos ir kultūros draugų klubo, gėlių salono „Skinta“ ir Nevarėnų seniūnijos atstovams, skaičiusiems žemaičių autorių ir J. Tumo-Vaižganto kūrinių ištraukas. Nuoširdžiai AČIŪ taip pat „Atžalyno“ progimnazijos 1 klasės mokinei G. Vavilovaitei už žemaitišką dainą ir Telšių muzikos mokyklos jaunosioms akordeonistėms S. Kačinskaitei ir K. Varkalytei.
Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga gegužės 2–7 dienomis Telšių rajono ugdymo įstaigose vyko įvairūs renginiai. Telšių Žemaitės gimnazijoje IIb klasės gimnazistai prie poeto V. Mačernio paminklo skaitė „Pavasario sonetus“, prisiminė jaunojo poeto aktyvią literatūrinę veiklą gimnazijoje. Paruošta paroda „Pirmosios lietuviškos knygos“ gimnazijos bibliotekoje. „Kranto“ progimnazijos skaitykloje įvyko kūrybinė popietė „Pavasario žiedai“. Joje dalyvavo 6a klasės mokiniai ir Telšių centro „Viltis“ globotiniai. Tą dieną taip pat buvo pristatyta „Vilties“ globotinio T. Urbono „Spalvinimo knygelė“, kurią išleido „Kranto“ progimnazija. Skambant raminančiai muzikai, skaitant eiles, mokiniai ir „Vilties“ globotiniai piešė pavasario žiedus. Bendrų kūrybos darbelių paroda eksponuojama progimnazijos skaitykloje.
Akcijos organizatoriai ir dalyviai džiaugiasi nuoširdžia bendryste, kurią kasmet pavyksta sukurti skaitant žymių lietuvių autorių kūrinių ištraukas, o šiais – Žemaitijos – metais – taip pat skaityti ir savąja tarme.
Telšių švietimo centro metodininkė Nijolė VAIČEKAUSKĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Elena parašė:

    Pagarba darželio „Eglutė“ auklėtojoms už meilę vaikams, meilę kalbai. Džiaugiuosi, kad mūsų anūkėlį Augustą likimas suvedė su nuostabia pedagoge. Didžiulės Jums sėkmės.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt