Gaidžio metai: retai kur kieme besipeša gaidžiai, išnykęs ir Gaidelių kaimas

Parašė:  2017-01-10

Pagal kinų kalendorių, 2017 m. sausio 28 dieną prasidės Gaidžio metai, o baigsis 2018-ųjų vasario 15 dieną.
Sakoma, jog šie metai bus sėkmingi ne tik gimusiems po Gaidžio ženklu, bet ir tiems, kas augina šiuo paukščius.
Ar žinojote, kad mūsų rajone yra net Gaidelių kaimas? Tačiau žmogaus, turinčio Gaidžio pavardę, rasti nepavyko – VĮ Registrų centro duomenimis, ponas Gaidys mūsų savivaldybėje negyvena.
Aurelija SERVIENĖ
Gaidelių kaimas
Telšių rajone yra kaimas gražiu pavadinimu – Gaideliai. Ši gyvenvietė yra registruota Varnių seniūnijos kaimų registre kaip viensėdis (gyvenvietė kilusi iš vienos sodybos). Gaila, tačiau šiandien Gaidelių kaime jau nėra nė vienos sodybos.
Šio kaimo istoriją puikiai žino ir atsimena Pavandenės seniūnaitijos seniūnaitė Teresa Kubilienė.
„Gaidelių kaimas – nedidelis, užima gal kokį 10 ha ploto. Ten kažkada buvo viena sodyba, kurioje gyveno mano tėvuko brolis. Deja, dabar jos neliko, gal tik vasarą pravažiuojant akis džiugina žydintys geltoni jurginai ir dvi obelys“, – prisiminimais dalijosi seniūnaitė.
Ramus gaidys – ramūs metai
Čia pat Varnių seniūnijoje, Gintalų kaime, nedidelį naminių paukščių ūkį puoselėja Elvyra Stankienė. Savo sodyboje su vyru ji šeimininkauja nuo 1982 m. Tik įžengus į kiemo valdas, iškart svetingai visus pasitinka būrelis baltų bei ilgakaklių ančių. Kadangi paukščius moteris auginanti nuo mažumės, tad jie šeimininkės nebijo – ramiai pasitinka.
Elvyra mus lydi prie tvarto, kur jau kudakuoja ją atpažįstančių dvylikos vištų būrys. O tarp jų – ir gražuolis raibas gaidys.
„Mano gaidys jaunas – šiųmetinis. Sūnus iš Kauno tokį mažą viščiuką parvežė. O koks gražuolis jis pas mane išaugo“, – pasakojo šeimininkė. Moteris ypač myli paukščius, juos augina jau ne vienerius metus ir gana nemažais būreliais, tik gaila, jog juos dažnai praretina atklydę plėšrūnai – kiaunės.
„Ir putpelių esu turėjusi, išpjovė ir tas“, – liūdnai kalbėjo Elvyra. Negali moteris pamiršti ir prieš keletą metų auginto balto gaidžio, kuris buvo sodybos puošmena.
Lesina E. Stankienė paukščius tik naminiais lesalais – taip, kaip ir kitus savo gyvulius šeria. Didelės priežiūros esą paukščiams nereikia: ryte išleidžia, vakare uždaro, lesalo įpila.
Paklausta, ar tiki, kad atėję Gaidžio metai bus geri tiems, kas augina šiuos paukščius, Elvyra juokiasi, jog dar nežinia, kaip čia bus: „Nė vienas namiškių nėra gimęs Gaidžio metais, tad sunku ką pasakyti.“
Telšiškiams ir rajono gyventojams moteris 2017-aisiais linki ramybės ir darbštumo: „Mano gaidys ramus ir geras, to visiems ir linkėčiau.“
Pavardė – Gaidys
VĮ Registrų centro atstovė spaudai Kristina Petrošienė informavo, jog žmogaus, turinčio Gaidžio pavardę, Telšių rajono savivaldybėje nėra, tačiau per visą šalį tokių gyventojų gana nemažai.
Lietuvoje gyvena ir turi galiojantį dokumentą: Gaidys – 329 asmenys, Gaidienė – 289, Gaidytė – 137, Gaidė – 4 asmenys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt