Fotografijos konkurso nugalėtoja R. Navardauskaitė

Parašė:  2011-12-08

Lapkričio 25 dieną Žemaičių muziejuje „Alka“ vyko fotografijų konkurso „Odė mano miestui“ bei „2011 m. muziejaus įsigyti eksponatai“ parodų pristatymai.
Odė mano miestui
Renginį pradėjusi Žemaičių muziejaus „Alka“ direktorė Elvyra Spudytė džiaugėsi jaunų žmonių dalyvavimu fotografijų konkurse, taip pat tuo, kad jie sugebėjo į viską pažvelgti kitu žvilgsniu. Direktorė pakvietė kitais metais prie konkurso prisijungti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto studentus.
Antrą kartą muziejuje rengiamą fotografijų konkursą „Odė mano miestui 2011“ pristatė muziejininkė Marina Petrauskienė. Konkurse dalyvavo 7 dalyviai, kurie pateikė 65 skaitmenines fotografijas. Konkurso potemė – Telšių miesto kultūros paminklai.
Fotografijų konkurso darbus vertinusi komisijos pirmininkė VDA Telšių dailės fakulteto dekano pavaduotoja Algimanta Dargienė pastebėjo, kad daugelio dalyvių fotoaparatų objektyvai krypo į naujai tvarkomos Masčio ežero pakrantės skulptūrų parką.
Komisijos nariai stengėsi kiekvieno dalyvio darbuose pastebėti ką nors įdomaus. Konkurso dalyvė Vilija Jocienė fotografijose bandė derinti istorines ir dabarties akimirkas. Živilė Zazerskytė savo darbuose nesiblaškė – išsamiai tyrinėjo pasirinktą objektą.
Ligita Kumžienė konkursui paruošė visą komandą – Dovilę Sausdrovaitę, Moniką Siurblytę ir Rimantę Navardauskaitę – iš VĮ Vincento Borisevičiaus gimnazijos. Rimantė tapo konkurso laureate. Ji nominuota už ekspresyvų kompozicinį sprendimą.
Telšių rajono savivaldybės vicemeras Petras Kuizinas džiaugėsi, kad yra aktyvių žmonių, kurie, rodos, tose pačiose miesto vietose vaikšto ir tuos pačius vaizdus pamato, bet užfiksuoja juos visai kitokius, atskleidžia tai, ko dar iki šiol nebuvome pastebėję.
Taigi šiais metais muziejaus kolekcija papildyta šešiasdešimt penkiais skaitmeniniais vaizdais.
2011 m. įsigyti eksponatai
Parodą „2011 m. muziejaus įsigyti eksponatai“ telšiškiams pristatė vyr. fondų saugotoja Teresė Žulkutė: „2011 metais muziejaus fondus papildė dar 2 tūkstančiais eksponatų, tarp jų yra dovanoti ar gyventojų atnešti daiktai, taip pat neinventorizuoto muziejaus fondo, parodų, konkursų, medalių kūrėjų stovyklų darbai, turintys istorinę ir meninę vertę.“
T. Žulkutė pasakojo ir apie eksponatus: „Eksponuojame Pašatrijo piliakalnio su gyvenviete (Telšių r.) (datuojamus V–XIV a.) ir Gintališkės kapinyno (Plungės r.) archeologinių tyrinėjimų radinius (datuojami XI–XIII a.), taip pat žalvarinius papuošalus: seges, smeigtukus, antkaklę, apyrankes. Šio kapinyno archeologinė medžiaga – tai kuršių genties palikimas. Eksponuojami įvairūs dokumentai, knygos lenkų, vokiečių, prancūzų kalbomis, iš Žemaitijos Dirvėnų, Platelių dvarų XIX–XX a. archyvų. Eksponuojama ir XX a. vizitinių kortelių rinkinio dalis iš Platelių dvaro archyvo.“
Muziejaus vyr. fondų saugotoja pasidžiaugė, kad Rima Nastopkienė, gyvenanti Telšiuose, padovanojo mamos rankdarbių kolekciją: 1950–1955 m. siuvinėtus užvalkalėlius, kilimėlius, takelius.
„Eksponuojame dalį medalio kūrėjų stovyklose sukurtų darbų. Juose atsispindi stovyklų tematika. Parodoje matome medalius, skirtus Durbės mūšiui, krikščionybės jubiliejui, dailininkams J. Perkovskiui ir V. Mockaičiui, poetui J. Marcinkevičiui. Medalius kūrė D. Drulys, A. Olbutas, B. Zdramytė, S. Žilienė, S. L. Makaraitis ir kiti“, – pasakojo vyr. fondų saugotoja T. Žulkutė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Liepos pabaigoje sukanka 100 dienų, kada pareigas pradėjo eiti tiesiogiai išrinktas Telšių rajono savivaldybės meras Kęstutis Gusarovas. Kaip vertinate naujojo rajono vadovo veiklą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt