„Fiesta“: gerą komandą lydi sėkmė

Parašė:  2017-05-19

Gadūnavo seniūnijos šokių grupė „Fiesta“ sėkmingai baigia trečiąjį savo šokių sezoną. Trejus metus gyvuojantis jaunas kolektyvas, šokdamas gatvės šokius, skina pergales įvairiuose konkursuose.
„Esame gera komanda – mus lydi sėkmė“, – tikino kolektyvo vadovė Simona Jaruckytė. Ji prieš trejus metus ir subūrė Buožėnuose šį gabių jaunuolių būrį.
Aurelija SERVIENĖ
Šokantis jaunimas
Šokių grupė „Fiesta“ repetuoja dukart per savaitę Buožėnų kultūros centre. Čia buriasi šokio entuziastai iš Telšių, Gadūnavo, Gedrimų ir Buožėnų. Šiuo metu kolektyve šoka: Klaidas Kauneckas, Matas Jankauskas, Benita Jankauskaitė, Rosita Jurkaitytė, Viktorija Jarmontavičiūtė, Dovilė Gecevičiūtė, Živilė Gecevičiūtė, Simona Genytė, Viltė Maziliauskytė, Rugilė Martinkutė, Dominyka Bubilaitė, Evelina Kazlauskaitė, Melita Žiulpytė. Kolektyvui koncertuose mielai padeda Vismantė Venckutė ir Deimantė Latuškevičiūtė.
Norinčiųjų prisijungti prie kolektyvo yra ir daugiau, ypač telšiškių, tačiau ne visi turi galimybę atvykti į repeticijas Buožėnuose. Todėl vadovė, matydama gausų būrį jaunuolių, norinčių jungtis prie „Fiestos“, planuoja kitais metais ieškoti patalpų, kad galėtų suburti kolektyvą Telšių mieste.
„Turint didesnį kolektyvą, aišku, kad būtų daugiau darbo. Galbūt suskirstyčiau vaikus grupėmis pagal amžių, o reikalui esant, galėtume susiburti į vieną krūvą. Didelis kolektyvas scenoje atrodytų tikrai įspūdingai“, – ateities planais dalijosi choreografė.
S. Jaruckytė Buožėnuose choreografe dirba jau treti metai. Be šokių grupės, ji veda šokių užsiėmimus vietinėms moterims, taip pat dirba ir su mažųjų šokėjėlių grupe, kuri šiuo metu yra prijungta prie didžiųjų. Nors dėl šių dviejų grupių sujungimo vadovė sako dvejojusi, tačiau liko nustebinta rezultatu – mažieji šauniai pritapo ir noriai dirba.
Pirmaisiais gyvavimo metais šokių grupė „Fiesta“ išbandė net keletą šokių žanrų. Mėgino šokti tautinius šokius, gilinosi į mados bei šiuolaikinius šokius, bet save rado tik gatvės šokiuose. Šiuo metu kolektyvo repertuare – trys stiprūs, gerai paruošti šokiai. Visus žingsnius ir muziką vadovė atrenka ir kuria pati, stengiasi nieko nekopijuoti, nori išlikti originalūs. Nors kartais ir užklumpa kūrybinė krizė ir net keletą savaičių jokios idėjos negimsta, tačiau būna ir taip, jog viskas persiverčia tiesiog vienos repeticijos metu.
Labai smagu, kad kolektyvas turi kuo pasipuošti – jų spintose gausu įvairių šokių rūbų. Juos nusipirkti padėjo Gadūnavo seniūnija, šokančių vaikų tėveliai bei rėmėjai.
Mokėti už šokių repeticijas šokėjams nereikia. Vadovė tikino, kad toks jos darbas ir ji už tai gaunanti atlyginimą, tad imti dar papildomai pinigus būtų nesąžininga. Lėšų kolektyvas gauna ir iš neformalaus vaikų švietimo krepšelio.
Džiuginančios pergalės
Pirmaisiais metais šokių kolektyvo nariai tik šlifavosi vienas prie kito, daugiau vyko kūrybinis, ieškojimų pilnas darbas, o jau trečiaisiais gyvavimo metais prasidėjo konkursai – didelis įdirbis davė saldžių vaisių.
Šokėjai pabuvojo Lenkijoje, festivalyje „Baltic amber spring“. Savo amžiaus kategorijoje pagal šokio žanrą iškovojo I vietą.
Kita pergalė pelnyta Joniškyje, konkurse „Terpsichorės kelias“. Telšiškiai išrinkti kaip techniškiausias kolektyvas.
O gegužės 6 dieną „Fiesta“ vyko į Klaipėdoje vykusį Tarptautinį festivalį „Šokio vizija“, kur 16 metų ir vyresnių amžiaus grupėje taip pat laimėjo I vietą.
Vadovės teigimu, dalyvaudami konkursuose šokėjai jau supranta, jog yra vieni iš stipriųjų, o pelnytos pergalės jiems – didžiulis įvertinimas. Dabar jau vykdami į konkursą šokėjai tikisi aukštų įvertinimų.
Kolektyvo „Fiesta“ išskirtinumas – šalia mergaičių šokantys du berniukai, pasak vadovės, – retenybė. Galbūt tokia grupės sudėtis ir padeda pelnyti komisijos narių simpatijas. Turint berniukus, į šokį galima įtraukti įvairių triukų.
S. Jaruckytę šokis lydi nuo pat mokyklos laikų. Kažkada mergina šoko tautinius šokius, daug metų buvo ištikima šokių kolektyvo „Erdvė“ narė. Todėl ir baigusi šokio pedagogikos studijas, gyvenimą susiejo su šokiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. DIVAIN parašė:

    šaunuoliai! SVEIKINAME!

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt