Žemaitės dramos teatro „Piršlybas“ stebėjo Šveicarijos ir Austrijos lietuvių bendruomenės

Parašė:  2011-03-10

Telšių Žemaitės dramos teatro kolektyvas su spektakliu „Piršlybos“ (režisierė L. Pocevičienė) ir Telšių žemaičių kapelos „Rataa“ (vadovai Rima ir Jurgis Bomblauskai) nariai grįžo iš viešnagės Šveicarijoje ir Austrijoje. Ten telšiškius svetingai priėmė lietuvių bendruomenės. Kartu jie paminėjo ir dvi Lietuvai svarbias datas: Vasario 16-tąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, ir Kovo 11-tąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Vasario 23 dieną telšiškių delegacija išvyko į Šveicariją, po to į Austriją, kur lietuvių bendruomenėms parodė spektaklį „Piršlybos“. Anot jį režisavusios L. Pocevičienės, žaisminga ir šmaikšti, 1993 m. pastatyta komedija jau suvaidinta daugiau nei 100 kartų. Spektaklis yra tapęs „Atspindžių“ laureatu, parodytas per gastroles įvairiose lietuvių bendruomenėse: Los Andžele, Kaliningrade, Lenkijoje, Latvijoje. Už Žemaitės komediją režisierė apdovanota respublikine B. Dauguviečio premija.
„Tai nuotaikinga pjesė, kurios veiksmas nukelia žiūrovą į XX a. pradžios Lietuvos kaimą. Tokio paprasto gyvenimiško spektaklio, nacionalinės dramaturgijos, kuri skleistų lietuvybę, pageidavo užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenės. O „Piršlybos“ puikiausiai tam tinka – kylanti dramaturgija su gera pabaiga: vaišės, muzika ir kt.“, – sakė L. Pocevičienė.
Anot režisierės, šiuo metu „Piršlybų“ kolektyvas atjaunėjo, bet jį tebepuošia ir teatro veteranai: Julija Kneitienė, Albinas Bytautas, Vaclovas Butkus. Prisijungė ir naujos jėgos: Sergėjus Simonenko, Rasa Vaičkutė, Alvydas Jaramavičius, Giedrė Slavinskienė.
Režisierė didžiuojasi, kad į lietuvių bendruomenių šventę buvo pakviesta būtent Žemaitės dramos teatro komanda. Kiek L. Pocevičienei teko girdėti, užsienyje gyvenantys lietuviai rinko iš tikrai labai rimtų teatrų spektaklių.
Kartu su Žemaitės dramos teatro aktoriais į užsienį vyko ir spektakliui talkinanti kapela „Rataa“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Jūsų nuomone, ar apsauginės veidą dengiančios kaukės apsaugo nuo COVID-19 viruso?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt