Ekstremali situacija: rajono ūkininkai nuėmė vos du trečdalius derliaus

Parašė:  2017-09-29

Šių metų vasara orais nedžiugino tiek visos Lietuvos, tiek Telšių rajono ūkininkų. Atėjęs ruduo, tiesiogine ta žodžio prasme, papylė dar daugiau problemų. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, per pirmas dvi dešimtis rugsėjo dienų mūsų rajone iškrito 178 mm kritulių, t. y. daugiau kaip du kartus daugiau nei įprasta (vidutinė rugsėjo mėnesio kritulių norma – 80 mm). Dėl šių priežasčių ūkininkai spėjo nuimti tik 75–80 proc. šių metų derliaus, kai kur rudeninė sėja nepradėta, pūdymai nedirbami, neišvežami šieno ritiniai. Dalis šalies savivaldybių jau paskelbė ekstremalią situaciją. Ar skelbti ją Telšių rajone – šią savaitę svarsto ir rajono vadovai.
Antanas NEKRAŠIUS
„Praėjusią savaitę buvo išties liūdna: lijo ir lijo – visi laukai buvo praktiškai neįvažiuojami, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė Telšių rajono savivaldybės administracijos Kaimo plėtros skyriaus vedėja Vilma Lukoševičienė. – Kartu su specialistais buvome nuvykę, vaikščiojome – netgi palypėjus ant kalniuko, kojos smuko, tiek buvo žemė peršlapusi. O saulutė, kuri išlindo šią savaitę, deja, neišdžiovins laukų, derliaus neišgelbės…“ V. Lukoševičienė sakė, jog Telšių rajono ūkininkai spėjo nuimti nuo 75 iki 80 proc. šių metų derliaus. Likęs – laukuose. Ir jei pavyks šiemet nuimti – jo kokybė bus prasta ir labiau tiks pašarams.
Dėl gausių kritulių dalį derliaus praradę ūkininkai šiandien ne tik skaičiuoja patirtus nuostolius, bet ir laužo galvą, kaip patekti į laukus. Mat jų laiku nesutvarkius, neaparus, gali nukentėti ir kitų metų derlius.
Anot Kaimo plėtros skyriaus vedėjos, rugsėjo mėnesį, kaip niekada, iškrito labai daug kritulių. „Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, per pirmą ir antrą rugsėjo dešimtadienius mūsų rajone iškrito 178 mm kritulių, kada norma yra 80 mm, – kalbėjo V. Lukoševičienė, – praktiškai dvigubai. Pievos, laukai dėl lietaus tapo nebeįvažiuojami, technika klimpo. Esame gavę iš Lietuvos ūkininkų sąjungos Telšių skyriaus prašymą, kad Telšių rajono savivaldybėje būtų paskelbta ekstremalioji situacija. Šiam tikslui artimiausiu metu planuojamas susitikimas su Telšių rajono savivaldybės meru ir Savivaldybės administracijos direktoriumi. Iki savaitės galo paaiškės, ar Telšiuose bus paskelbta ekstremalioji situacija.“
Jeigu Savivaldybės vadovai nuspręs rajone paskelbti ekstremaliąją situaciją – ūkininkai galės tikėtis gauti valstybės paramą dėl patirtos žalos.
V. Lukoševičienės teigimu, nė vienas rajono ūkininkas šiemet nebuvo apsidraudęs savo pasėlių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. ukininkas auginantis zvirblius parašė:

    mano zvirbliukai laukuose neklimpsta,dabar ruosiu siunta kinieciams

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar K. Trečiokas nesupainiojo interesų Tarybos posėdyje proteguodamas radiją, kurioje pats iki tol vedė laidą?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt