Eigirdiškių kova su kiaulių dvoku tęsiasi

Parašė:  2018-04-06

Telšių rajono Degaičių seniūnijos Eigirdžių kaime daugybę metų kiaulių srutų smarvę skleidusi UAB „Eigirdžių agrofirma“, atrodo, gyventojams ruošia „dovanėlę“ – kiaulidėse planuoja padidinti kiaulių skaičių net iki 24 100.
„Jei dabar miestelyje dvokia kaip kiaulidėje, tai kaip reikės gyventi kiaulių skaičių padidinus kone dvigubai“, – svarstė ne juokais išsigandę žmonės.
Giedra AKAVICKIENĖ
Kovo 27 d. Degaičių seniūnijos patalpose, kultūros salėje, surengtas viešas visuomenės supažindinimas su poveikio visuomenės sveikatai vertinimo ataskaita (PVSV) dėl UAB ,,Eigirdžių agrofirma“. Ataskaitą pateikė iš Vilniaus atvykę UAB „DGE Baltic Soil and Environment“ darbuotojai.
Degaičių seniūnijos salėje pristatant PVSV ataskaitos projektą, Eigirdžių bendruomenės iniciatyva pakviesti žurnalistai, Šiaulių aplinkos apsaugos agentūros specialistai, Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai.
Į susitikimą gausiai susirinkę eigirdiškiai išreiškė daugybę priekaištų agrofirmai ir ataskaitą rengusiai bei pristačiusiai bendrovei. Visų pirma Eigirdžių miestelio gyventojams, kenčiantiems kiaulių srutų smarvę, nerimą kelia tai, kad pristatant ataskaitą nuskambėjo baisūs skaičiai – 24 100 vnt. įvairių grupių kiaulių. Agrofirmos planai ženkliai padidinti kiaulių skaičių, pasak gyventojų, dar labiau sustiprintų ir taip nepakenčiamą dvoką.
Nors ,,Eigirdžių agrofirmos“ direktorius Rimantas Lapinskas patikino, jog artimiausiu metu kiaulių skaičius nedidės, gyventojai dėl to garsiai reiškė abejones.
Eigirdiškių nuomone, šį kartą agrofirma ir jos užsakytą vertinimo ataskaitą rengianti bendrovė su bendruomene nesitarė, nors ir buvo žadėta bendradarbiauti.
Iki šiol susirinkimai buvo rengiami Eigirdžių bendruomenės patalpose, o šį kartą nesuprantama, kodėl pasirinkti Degaičiai. Be to, susitikimas surengtas 17 valandą, kai dirbantys žmonės dar dirba darbuose, o ūkininkaujantys šeria savo gyvulius. Šie faktai verčia manyti, kad galimai norėta, jog kuo mažiau gyventojų atvyktų į susitikimą. Tačiau planas neišdegė: vieningi eigirdiškiai itin gausiai susirinko (pagal registraciją – 62 asmenys), salėje nebebuvo laisvų vietų, kas savo automobiliu, kas kartu su kaimynu atvyko, buvo ir pavėlavusių, iš darbų vedinų mažamečiais vaikais.
Tarp ataskaitoje perskaitytų faktų Eigirdžių bendruomenės nariams ypač užkliuvo tai, kad į rezervinį (neparuoštą srutoms laikyti, skirtą tik avarijoms) rezervuarą, kur aplinkosaugininkai teigia, kad yra tuščias, pilamos srutos! Eigirdžių gyventojai dėl to norėjo pateikti klausimus susitikime dalyvavusiems aplinkosaugos specialistams, tačiau nebespėjo.
Išėjus gamtos sergėtojams, eigirdiškiai svarstė: „Ar jie užfiksavo susirinkime nuskambėjusią informaciją, ar sureaguos ir imsis priemonių? Ar inspektoriai neturėjo iš karto vykti į pažeidimo vietą ir sustabdyti galimai nelegalios, aplinkai grėsmę keliančios veiklos?“
Sprendimą dėl agrofirmos ūkinės veiklos galimybių priims Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Telšių departamentas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt