Dviejų sostinių meno gerbėjai vėl susitiko Galaunių namuose

Parašė:  2019-05-31

Idėja
Dviejų sostinių (Abėdviū) – Telšių ir Kauno – susitikimo idėja gimė pernai, dar nežinant, kad šie metai bus paskelbti Žemaitijos metais (jos vardo pirmąsyk paminėjimo 800-osios metinės) ir sutaps su Laikinosios sostinės (ja 1919-aisiais tapo Kaunas) šimtaisiais metais. Sumanymas surengti tokį susitikimą-parodą gimė Telšiuose – Žemaitijos sostinėje, kur krašto istoriją viešosiose miesto erdvėse įspūdingai ir išsamiai pasakoja mažosios plastikos kūriniai, daugiausia sukurti Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakulteto studentų ir jų dėstytojų.
Pirmasis susitikimas įvyko trečiąjį sausio ketvirtadienį (2019 01 17) M. K. Čiurlionio muziejaus Galaunių namuose. Renginys buvo įdomus ir prasmingas, tad organizatoriai nusprendė juo neapsiriboti.
Antras kartas
Antrąjį kartą Telšių ir Kauno istorijos ir meno gerbėjai susitiko antrąjį gegužės ketvirtadienį (2019 05 09). Ta proga Galaunių namuose atidaryta VDA Telšių fakulteto metalo plastikos ir juvelyrikos specialybių esamų ir buvusių studentų darbų paroda.
Parodą pristatė VDA Telšių fakulteto docentė Beata Zdramytė.
Kita lektorė – profesorė Remigija Vaitkutė trumpai supažindino su VDA Telšių fakulteto istorija ir priešistore – ji prasidėjo nuo amatų mokyklos, vėliau tapusios taikomosios dailės technikumu, ir tik atkūrus nepriklausomybę technikumas tapo aukštąja mokykla.
Pašnekesyje dalyvavo ir buvusieji studentai. Buvo džiugu matyti jų ryšį su savo lektoriais, suvokti, kad jis šiltas ir artimas. Absolventai džiūgavo matydami savo darbus parodoje, o prisimindami apie studijas nepeikė net ne itin gerų gyvenimo bendrabutyje sąlygų.
Lektorius ir VDA leidyklos redaktorius Povilas Šverebas skaitė pranešimą apie Žemaitijos simbolius, iš kurių ryškiausias – meška. Jis parodė nemažą pluoštą nuotraukų su Telšių ir kitų Žemaitijos vietų vaizdais, labai išsamiai pristatė meškos įvaizdžio simboliką, istorines datas ir įvykius, heraldikos kanonus ir jų taikymą. Dalis kūrinių su meškos vaizdu – iš Telšių, dauguma jų sukurti esamų arba buvusių fakulteto studentų ir dėstytojų.
Po P. Šverebo pranešimo buvo apžiūrima paroda. Jos autorius pristatė ir kūrinius komentavo B. Zdramytė ir patys jaunieji kūrėjai.
Pasak menotyrininkės Irmos Liauzun, tai buvo puikus dviejų sostinių susitikimas. Žemaitijos savasties dvasia, jos kūrybinių įkvėpimų rezultatai VDA Telšių fakulteto studentų darbuose bus eksponuojami iki birželio 6 dienos Galaunių namuose Kaune.
Elė KAKANAUSKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar reikėtų išsaugoti ir prasmingai panaudoti Respublikos g. išardyto buvusio grindinio akmenis?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt