Du Savivaldybei priklausančių įmonių direktoriai pradėjo skaičiuoti paskutinius vadovavimo metus

Parašė:  2017-06-13

Gegužės 9 d. Seimas priėmė Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės teiktas Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisas, kuriomis nutarta įvesti penkerių metų kadencijas valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovams. Nuo 2018 m. jie į darbą bus priimami tik viešo konkurso būdu. Tas pats asmuo tai pačiai valstybės ar savivaldybės valdomai įmonei galės vadovauti ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės.
Minėto įstatymo pataisos tiesiogiai palies ir vadovus, kurie įmonėms vadovauja daugiau nei 10 metų. Jie vadovo pareigas galės eiti tik vienerius metus nuo įstatymo priėmimo dienos, t. y. iki 2018 m. gegužės 9 d. Po šiuo įstatymu „papuola“ net du Savivaldybei priklausančių įmonių vadovai: UAB „Telšių vandenys“ generalinis direktorius Alvydas Jasevičius ir SĮ Telšių butų ūkio direktorius Artūras Liauzginas.
Antanas NEKRAŠIUS
Seimo patvirtintose Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisose numatoma, kad nuo kitų metų sausio 1 d. valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių vadovai į darbą bus priimami tik viešo konkurso būdu. Pasibaigus pirmajai kadencijai, įmonės vadovas galės būti skiriamas antrajai 5 metų kadencijai, atsižvelgiant į tai, ar įmonės vadovo pirmosios kadencijos laikotarpiu įmonė pasiekė visus jai nustatytus veiklos tikslus.
Pagal priimtus įstatymo pakeitimus, įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas mažiau negu 5 metus, toliau galės eiti įmonės vadovo pareigas 5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Šis 5 metų laikotarpis bus prilyginamas pirmajai kadencijai einant įmonės vadovo pareigas.
Įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas daugiau negu 5 metus, bet mažiau negu 10 metų, toliau galės eiti įmonės vadovo pareigas 5 metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Šis 5 metų laikotarpis bus prilyginamas antrajai jo kadencijai einant tos pačios įmonės vadovo pareigas. Pasibaigus šiam terminui, įmonės vadovas bus atšaukiamas iš pareigų įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu.
Įmonės vadovas, kuris į šias pareigas buvo paskirtas neterminuotai ir iki šio įstatymo įsigaliojimo eis pareigas daugiau negu 10 metų, toliau galės eiti tos pačios įmonės vadovo pareigas vienerius metus nuo šio įstatymo įsigaliojimo dienos. Pasibaigus šiam terminui, įmonės vadovas bus atšaukiamas iš pareigų įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu.
Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas „Telšių ŽINIOMS“ teigė, kad dar nėra detaliai išanalizavęs Seimo patvirtintų Valstybės ir savivaldybės įmonių įstatymo pataisų. Esą dar yra laiko, iki kol jos ims galioti. Tačiau pataisoms įsigaliojus, nebeliks nieko kito, kaip tik vykdyti įstatymą.
Meras sakė, jog įsigaliojus įstatymo pataisoms, paskutinius vadovavimo metus pradėjo skaičiuoti net du Telšių rajono savivaldybei priklausančių įmonių direktoriai: UAB „Telšių vandenys“ generalinis direktorius A. Jasevičius ir SĮ Telšių butų ūkio direktorius A. Liauzginas. Jie minėtas pareigas galės eiti iki 2018 m. gegužės 9 d. Vėliau, kaip numato įstatymas, turės būti atšaukiami iš pareigų įmonės savininko teises ir pareigas įgyvendinančios institucijos sprendimu.
„Net ir gerai įmonėse besitvarkantys vadovai papuola po šio įstatymo „raide“, – „Telšių ŽINIOMS“ įstatymo pataisas komentavo meras P. Kuizinas. – Tačiau pasitaiko atvejų, kada ilgai einantys vadovo pareigas asmenys pradeda manyti, kad jie yra nuostabūs ir nepakeičiami. Todėl ši įstatyme numatyta rotacija yra sveika. Vien dėl to, kad gyvenimas yra dinamiškas – keičiasi technologijos, požiūriai į įvairius dalykus ir pan. O tie vadovai, kurie dirba daug metų, nesakau, kad visi, kartais truputėlį sustabarėja.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt