Diskusija dėl Telšių šilumos ūkio vystymo vyko už uždarų durų

Parašė:  2017-04-14

Telšių rajono savivaldybės taryba kovo mėnesį patvirtino darbo grupės, kuri turės įvertinti Telšių šilumos ūkio vystymo perspektyvas, sudėtį. Tiek joje esantiems politikams, tiek Savivaldybės bei jai priklausančių įmonių specialistams pavesta apsvarstyti tris galimas Telšių šilumos ūkio vystymo perspektyvas: pratęsti sutartį su UAB „Litesko“, perimti šilumos tiekimą pačiai Savivaldybei į savo rankas ar skelbti dar vieną nuomos konkursą. O apsvarsčius – pateikti išvadas. Taryba darbo grupei netgi suteikė leidimą derėtis su UAB „Litesko“ dėl sutarties pratęsimo.
Tačiau diskutuoti tokiu svarbiu gyventojams klausimu darbo grupė nutarė paslapčia: žiniasklaidos atstovams, išreiškus norą dalyvauti posėdžiuose, parodytos durys.
Antanas NEKRAŠIUS
Sudarė darbo grupę
Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino grupę žmonių, kurie darbuosis spręsdami, kokiu keliu Telšių šilumos ūkis turėtų pasukti artimiausiu metu: pratęsti sutartį su UAB „Litesko“, perimti šilumos tiekimą pačiai Savivaldybei į savo rankas ar skelbti dar vieną konkursą.
Darbo grupę sudaro: Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kęstutis Gusarovas (darbo grupės pirmininkas), Telšių rajono savivaldybės tarybos nariai Algirdas Bacevičius, Mantas Serva, Almantas Lukavičius, Vytautas Rakickas, Telšių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Anglickas, UAB „Telšių šilumos tinklai“ direktorius Jurgis Staševičius, Savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas Edmundas Vaitkevičius ir Savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Statybos poskyrio vyr. specialistas Adomas Bružas.
Vengia viešumos
Šią savaitę į pirmąjį posėdį Telšių rajono savivaldybės mero pavaduotojo K. Gusarovo kabinete susirinkusi darbo grupė pabūgo viešumos. Posėdyje panorusią dalyvauti žiniasklaidą išstūmė pro duris. Vienintelis raginęs kolegas nebijoti žiniasklaidos bei leisti jai dalyvauti svarstant svarbų gyventojams klausimą buvo Savivaldybės tarybos narys A. Bacevičius.
Tačiau vicemeras K. Gusarovas pareiškė, jog darbo grupei gali būti pateikta konfidenciali informacija ir ji neturėtų patekti į viešumą. Kokia tai informacija, K. Gusarovas nepatikslino.
Galiausiai vicemeras žurnalistų paprašė išeiti iš kabineto, kol darbo grupės nariai tarsis: leisti žiniasklaidos atstovams dalyvauti posėdžiuose ar ne. Labai jau nuspėjami tie mūsų politikai: po minutėlės K. Gusarovas informavo, jog balsų dauguma nuspręsta žiniasklaidos į posėdžius neįsileisti. Prieš tokį sprendimą balsavo tik vienintelis A. Bacevičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Anglickas susilaikė, Tarybos nariai A. Lukavičius bei V. Rakickas posėdyje nedalyvavo, o visi kiti, taip pat ir opozicijoje esančios konservatorių frakcijos seniūnas Mantas Serva, buvo už.
A. Bacevičius: „Darbo grupės „planas A“ – nuomos sutarties pratęsimas“
Pasibaigus posėdžiui, susitikome su Tarybos nariu A. Bacevičiumi, kuris sutiko išvėdinti nuo viešumos fobijos pritvinkusį vicemero kabinetą. Tarybos narys pasakojo, kad po minėto akibrokšto, kada pro duris buvo išgrūsta žiniasklaida, kitas smūgis buvo nutaikytas į jį. Esą savivaldybės mero pavaduotojas K. Gusarovas pagrasino A. Bacevičiui, jog jeigu šis darbo grupėje politikuos – kreipsis į merą dėl jo pašalinimo iš grupės. „Aš suprantu, kada ne politikas, o koks darbuotojas ūkio reikalais politikuoja, – „Telšių ŽINIOMS“ teigė A. Bacevičius, – bet kada tai daro Tarybos narys, kuris rinktas gyventojų ir atstovaujantis jų interesams…“
A. Bacevičius užtikrino, jog darbo grupės posėdyje nebuvo pateikta jokia konfidenciali informacija, kurią taip nuo žiniasklaidos norėjo apsaugoti vicemeras. Anaiptol, anot Tarybos nario, posėdžio metu praktiškai nebuvo pateikta jokios naudingos informacijos: nei skaičiavimų, kiek kainuotų Savivaldybei, jei šilumos ūkį perimtų į savas rankas, nei kokio dydžio paskolą iš bankų gali paimti UAB „Telšių šilumos tinklai“, ar ją Savivaldybė galės garantuoti, nei kiek darbuotojų tektų įdarbinti ir t. t. „Nors darbo grupės pirmininkas yra K. Gusarovas, tačiau posėdį praktiškai vedė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas K. Anglickas, – pasakojo A. Bacevičius. – Matyt, vicemeras nelabai domėjosi šilumos ūkio aktualijomis, todėl jam buvo sunku kažką pasakyti. Yra daug klausimų dėl galimybės Savivaldybei šilumos ūkį perimti į savo rankas. Tačiau atsakymų į juos nėra. O iš kur jie bus, jeigu darbo grupei nepateikti jokie skaičiavimai… Dalijosi prisiminimais, ir tiek: pasakojo, ką matė nuvykę ir apžiūrėję, kaip šilumos ūkį tvarko Plungė ir Palanga. Ypač daug kalbėta dėl sutarties su UAB „Litesko“ pratęsimo. Susidarė įspūdis, jog šis variantas netgi tapo darbo grupės, „kaip pasielgti su Telšių šilumos ūkiu“, „planu A“. Apie naujo nuomos konkurso skelbimą praktiškai išvis nekalbėta. Neva tai truktų per ilgai.“
Tarybos nario teigimu, kitas darbo grupės posėdis planuojamas jau kitą savaitę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt