Dirigentas V. Lukočius: „Net pačios gražiausios šeimos susiduria su problemomis“

Parašė:  2017-09-21

 

Žinomas Lietuvos dirigentas Vytautas Lukočius sako, kad šeima yra viena svarbiausių sąlygų pajusti pilnatvę, tačiau pripažįsta, kad idealių šeimų nebūna, ir ragina su problemomis susidūrusias šeimas išdrįsti ieškoti pagalbos. Jis prisijungė prie Lietuvos žvaigždžių komandos, kuri visą šį rugsėjį keliauja per Lietuvą, pristatydama edukacinių-pramoginių renginių ciklą šeimai „Prašyti pagalbos – ne gėda!“
Šeima – laimės pagrindas
Vytautas noriai kalba apie didžiąsias savo gyvenimo meiles – muziką ir šeimą.
„Laimė yra ne tik veikla, kuri teikia žmogui malonumą, bet ir šeima, vaikai, be kurių nejaustume gyvenimo prasmės“, – yra sakęs žinomas dirigentas. Maestro vedęs jau daugiau kaip dvidešimt metų. Į klausimą, ar šeimos gyvenimas visada buvo rožėmis klotas, Vytautas atsako, jog jį galima laikyti naiviu, bet jis tikrai tikįs amžina meile, tačiau to gali neužtekti norint išlikti šeima.
Šeimų problemos: nuo alkoholizmo iki tėvystės iššūkių
Vytautas prisipažįsta, kad nesutarimų jo ir filosofės Vytautės šeimoje irgi kyla, dažniausiai dėl buities. Nuo žmonos jis gauna pylos, nes yra neūkiškas ir dažnai nebaigia pradėtų darbų – praranda susidomėjimą. Tačiau tai – tik epizodai kasdienybės rutinoje, palyginti su galimomis rimtomis bėdomis.
„Šiandien mes visi galvojame, kad pagrindinės šeimų problemos – alkoholizmas ir smurtas. Bet juk yra sunkios ligos, artimųjų netektys – su tokiu stresu nelengva susitvarkyti vienam, o kartais net artimų žmonių apsuptyje. O kur dar beprotiški tėvystės iššūkiai! Taigi, su didesnėmis ar mažesnėmis problemomis susiduria net pačios gražiausios šeimos, kurios visiems atrodo vos ne idealios“, – kalba žinomas dirigentas.
Sunkumai – ne gėda, o galimybė tobulėti
Vytautas patvirtina, kad visuomenėje vis dar neretai galvojama, kad turėti sunkumų yra gėda.
„Asmeniškai nesutinku su tuo – man sunkumai yra galimybė tobulėti“, – sako dirigentas, savo gyvenime sulaukęs nemažai iššūkių. Anot jo, tie žodžiai, kad kiekvienos šeimos gyvenimas labai stipriai nulemia ir visos valstybės gyvenimą, nėra tik skambūs lozungai.
„Jūs patys pagalvokite – ar žmogus, kuris turi problemų namuose, savo šeimoje, vaikščios į koncertus ir džiaugsis nuostabia muzika? Greičiausiai, kad ne. Todėl aš net labai savanaudiškai noriu visus paraginti – prašykite pagalbos savo problemoms išspręsti, spręskite savo problemas ir vaikščiokite į koncertus“, – šypsosi pašnekovas.
Kiekviena šeima gali kreiptis pagalbos
Rugsėjo 23 d., šeštadienį, nuo 13 val., edukacinė-pramoginė šventė „Prašyti pagalbos – ne gėda“ sukvies telšiškius į Turgaus aikštę smagiai praleisti laiko ir daugiau sužinoti apie nemokamas kompleksines paslaugas kiekvienai šeimai.
Vedėjas Rolandas Vilkončius atvirai kalbins dainininkus Žilviną Žvagulį bei Aistę Pilvelytę, mažuosius žiūrovus džiugins vaidinimas vaikams „Mušeikos istorija“, susimąstyti kvies teatralizuota aprangos kolekcija, o programą užbaigs smagus koncertas. Kiekvienas atėjęs šventės dalyvis gaus dovanų – spalvą keičiantį puodelį ir stilingą apyrankę.
Šiuo metu kompleksinės pagalbos šeimoms projektas sparčiai įsibėgėja visoje Lietuvoje. Kompleksinės paslaugos šeimai – tai pozityvios tėvystės mokymai, psichosocialinė pagalba, šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrinės paslaugos, mediacija, vaikų priežiūros paslaugos, pavėžėjimo ir kitos paslaugos, kurių gali reikėti šeimai pagal konkrečius poreikius.
Svarbu, kad siekiama sudaryti palankias galimybes teikti paslaugas ir atokiose vietovėse gyvenančioms šeimoms.
Paslaugos teikiamos savivaldybėms kartu su partneriais įgyvendinant Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuotą priemonę „Kompleksinės paslaugos šeimai“. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.
Daugiau informacijos apie edukacinę-pramoginę šventę Telšiuose rasite socialinio tinklo Facebook paskyroje „Prašyti pagalbos – ne gėda!”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt