Dešimt Telšių menų inkubatoriaus veiklos metų

Parašė:  2018-12-28

Gruodžio 14 d. VšĮ Telšių menų inkubatorius minėjo savo sėkmingos veiklos dešimtmetį. Ta proga surengta konferencija „Kūrybiniai verslai Lietuvoje“.
Telšių menų inkubatorius laukia jaunų kūrybingų žmonių su originaliomis idėjomis, yra pasiruošęs padėti pradėti ar vystyti kūrybinį verslą.

Aurelija SERVIENĖ
Dešimtmečio proga sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas: „Pamenu pradžią, prieš 10 metų nelabai tikėjau šia idėja. Džiaugiuosi šiandien, kad klydau. Pasiekimas, kad Telšiuose yra kuriančių žmonių, taip keliamas miesto prestižas.“
Konferencijoje pranešimus skaitė: dailininkas, filosofas, politikas, LR Seimo narys Arūnas Gelūnas; Nacionalinės kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacijos direktorė Roma Survilienė; Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto profesorius Algirdas Žebrauskas.

Įspūdingas veiklų spektras
Seimo narys A. Gelūnas renginio metu tikino, jog atvykęs pasidžiaugti Telšiais ir Telšių sėkme: „Telšiai man visada buvo miestas, į kurį malonu atvykti, kur jaučiamas menininkų buvimas. Visa kūrybinė bendruomenė lašelis po lašelio dėjo į aruodą kūrybinius lobius. Kai prieš 10 metų mes kūrėme kūrybinių industrijų asociaciją ir bendravome su Palma Urbanavičiene, galvojome, kaip čia viskas bus. To tikėjimo, kad kūrybinis sektorius, menai ir verslas susisiektų, nei tarp politikų, nei akademikų, nei tarp pačių menininkų labai daug nebuvo. Gėriuosi, kas šiandien nuveikta – įspūdingas veiklų spektras. Bet aš labai viliuosi, kad po kokių dar penkerių metų mes matysime muges ne vien tik Klaipėdoje, Šiauliuose, Kaune, bet matysime ir Rygą, ir Frankfurtą, galbūt Paryžių, o galbūt ir pas tautiečius Čikagoje bus nuvežti šitie nuostabūs metalo kūriniai, dizaino papuošalai ir kt.“
Padeda kūrybingiems žmonėms
VšĮ Telšių menų inkubatoriaus direktorė Palma Urbanavičienė apžvelgė įstaigos veiklos dešimtmetį.
VšĮ Telšių menų inkubatorius įsikūręs rekonstruotame kultūros paveldo objekte – Amatų mokyklos pastate. Menų inkubatorius buvo įsteigtas Telšių mieste, kur veikė dvi meno disciplinų švietimo įstaigos: Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas ir Žemaitijos kolegijos Telšių fakultetas. Kasmet šias mokyklas baigdavo apie 50 meno specialybių absolventų.
Telšių menų inkubatoriaus steigėjai: Telšių rajono savivaldybė, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas, UAB „Telšių praktika“.
Menų inkubatorius smulkaus ir vidutinio verslo kūrybinių verslų atstovams lengvatinėmis sąlygomis nuomoja patalpas, kompiuterius, įrenginius ir technologijas, teikia konsultacijas verslo klausimais, vykdo įvairius kultūrinius projektus. Čia vykstančiais renginiais inkubatorius skatina visuomenės aktyvų įsitraukimą į kultūrinį gyvenimą.
Direktorė pasakojo, kad po projekto „Palankių sąlygų pradedančiųjų menininkų ir su menu susijusių verslų subjektų veiklai sudarymas Telšių regione“ pabaigos jau praėjo penkeri metai. Projekto tikslas buvo padėti įvairių meno rūšių atstovams ir su menu susijusiems verslininkams, kūrybinių industrijų atstovams pradėti ir plėsti verslą.
„Žemesne nei rinkos kaina nuomojame patalpas, kompiuterius, įrenginius ir technologijas. Patalpos su baldais, kompiuteriais, internetine prieiga, elektros ir šildymo apskaita. Konsultuojame ir teikiame paraiškas projektams. Nuomojame sales įvairiems renginiams, konferencijoms, šventėms“, – veiklą pristatė P. Urbanavičienė.
Per penkerius pastaruosius metus šioje įstaigoje vyko parodos, seminarai, konferencijos, mokymai ir kt. Įgyvendinta 15 kultūrinių projektų, dalinai finansuotų Kultūros rėmimo fondo lėšomis. Keturi kultūriniai projektai finansuoti iš Telšių rajono savivaldybės biudžeto.
Kūrybinės industrijos
Nuo pat Telšių menų inkubatoriaus atsiradimo idėjos ir jos įgyvendinimo buvo planuojama sukurti Telšių kūrybinių industrijų žemėlapį. Jį galima rasti internetiniame puslapyje www.telmi.lt.
Kas tos kūrybinės industrijos? Tai – ekonominės veiklos, susijusios su menais, galinčios generuoti pelną iš prekybos ir intelektinės nuosavybės.
Renginyje pristatyti atnaujintas ir papildytas leidinys „Kūrybiniai verslai Telšių rajone“ bei naujas Telšių rajono kūrybinių industrijų žemėlapis. Šiame leidinyje pateikta daugiau nei 100 katalogo sudarymo metu faktiškai veikiančių smulkaus ir vidutinio verslo subjektų, dirbančių ir kuriančių Telšių rajone. Jie pagal veiklas sugrupuoti į kūrybinių industrijų sritis, kad skaitytojai greičiau surastų dominančią sritį ir joje veikiančius verslo subjektus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt