Degaičių parke stovi Gineso rekordininkas – sunkiausias pasaulyje dviratis

Parašė:  2018-02-02

Sausio 30 dieną į Degaičių seniūniją atskriejo džiugi žinia. Po 2,5 metų Degaičių seniūnijos seniūno Antano Kontrimo pastangų ir žemaitiško užsispyrimo, Degaičių sunkiasvoris dviratis pripažintas sunkiausiu pasaulyje ir įtrauktas į Gineso rekordų knygą.
„Didelė šventė. Vargome du su pusę metų, kol galiausiai pripažino“, – rodydamas Gineso rekordą žyminčius sertifikatus negali atsidžiaugti A. Kontrimas. Seniūnas dėkoja visai komandai, be kurios ne tik sunkiausio pasaulyje dviračio nebūtume turėję, bet ir Gineso rekordo nebūtume pasiekę.
Sunkiausias pasaulio dviratis – 1, 416 kg – stovi ir stovės prie Degaičių seniūnijos, valstybinės reikšmės Degaičių parko apsuptyje.
Aurelija SERVIENĖ
Rekordo siekti degaitiškiai pradėjo 2016 m. Tada į Londone esantį Gineso rekordų štabą buvo išsiųsti visi reikalingi dokumentai.
Nemažai įdėta pastangų, kad Degaičių dviratis būtų pripažintas sunkiausiu pasaulyje. Viskam užfiksuoti kviesti sertifikuoti specialistai, reikėjo ne sykį tikslinti informaciją, dviratį perkonstruoti, atkilti persvėrimus ir kt. Viskas, kas užfiksuota, turėjo būti verčiama į anglų kalbą. „Vargome tikrai daug, tačiau rankų nenuleidome – žemaičiai nepasiduoda“, – kalbėjo seniūnas.
Siekiant rekordo, labai daug padėjo žurnalistas iš Vilniaus Jurgis Paplaitis, kuris buvo tarpininkas tarp Gineso ir degaitiškių. „Jis labai gerai moka anglų kalbą, ne kartą jau buvo tarpininkavęs, turėjo patirties, daug mums padėjo“, – sakė A. Kontrimas.
Pagrindinis dviračio gamintojas – Degaičių seniūnijos darbuotojas Albinas Rimkus. Jis laisvu laiku nuo darbo, žiemą, kai darbų mažiau, aktyviai meistravo dviratį.
Ruošti dokumentus talkino seniūnijos darbuotoja Julija Žvirzdinaitė.
Net tris kartus dviratį filmavo Artūras Budrys. Visi filmukai turėjo būti įgarsinti anglų kalba. O čia jau didžiulė padėka tekstą įgarsinusioms Monikai Pleškytei ir Rolandai Rimkevičienei.
„Galų gale, dviratį dar reikėjo pasverti, o tai galėjo padaryti tik sertifikuotas svėrėjas. Stebėjausi, ar iš viso tokį rasime? Šovė mintis – į pagalbą kviestis metrologą Genadijų Pocių“, – pasakojo pašnekovas.
Vėliau Gineso vertinimo komisijai užkliuvo dviračio šonuose esantys ratukai. Esą čia yra ne dviratis, o keturratis. Teko degaitiškiams juos nupjauti. Ir vėl viskas iš naujo.
Džiugu, jog aerodromo vadovas Antanas Baublys degaitiškius su dviračiu įsileido į aerodromą. Buvo kviečiami geodezininkai seniūnijos gyventojai Sigitas ir Raselė Šilingiai, kurie išmatavo aerodromą.
Nusiuntus filmuotus mynimus, komisijai vėl iškilo klausimų dėl svorio. Pradėta kalbėti apie persvėrimą. Čia degaitiškiams, siekiantiems rekordo, gelbėjo mašinų techninio aptarnavimo centro darbuotojas Arvydas Plienius, o pagrindinį vaidmenį suvaidino svėrimą atlikęs ekspertas Raimondas Vaičius.
Sertifikuotas elektronines svarstykles net tris kartus parūpino UAB „Telmeta“ direktorius Raimondas Rutkauskas.
Ir to dar buvo negana! Reikalingi oficialūs liudininkai. Tai buvo Andrius Domarkas, Bronius Šiaudkulis, Redas Noreikis. Prie darbų prisidėjo: Viktoras Deimontavičius, Jonas Spudys, Viktoras Pocius, Vytautas Žilevičius.
„Va, kokia šauni, didelė komanda dirbo siekiant įteisinti Gineso rekordą. Anksčiau, kai 2000 m. siekiau pirmojo savo rekordo, tokių reikalavimų nebuvo. Užteko vos trijų liudininkų ir triskart informaciją paviešinti laikraštyje“, – pasakojo A. Kontrimas.
Seniūnas įsitikinęs, kad jeigu ne žemaitškas užsispyrimas – eiti iki galo – vargu, ar būtų kas pavykę. „Nuėjus tokį kelią, pakilo toks interesas, kad negalėjome nusileisti, ir šiandien mes turime sunkiausią pasaulyje dviratį – Telšių rajone, Degaičiuose“, – sakė pašnekovas. Anot seniūno, šis rekordas bus naudingas ne tik jų seniūnijai, bet ir visam rajonui. Viliamasi, jog dviratis pritrauks daugiau turistų.
Iki šiol sunkiausio pasaulyje dviračio rekordas priklausė skandinavams. Jo svoris – apie 780 kg.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Antaną į merus.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt