Degaičiai nepaliauja stebinti: šventė pražydusiam tulpmedžiui, paminklas nuvirtusiam klevui

Parašė:  2017-07-14

Praėjusį šeštadienį Degaičiuose vyko vasaros šventė „Tulpmedžio žydėjimas“. Parengta įspūdinga kultūrinė programa, vyko sporto ir žvejų varžybos.
Paprastai tulpmedis pražysta birželio mėnesį, bet dėl šaltokos vasaros dekoratyvinis didžiulis medis, augantis Degaičių parke, žiedus sukrovė tik liepos pradžioje. Jo pavadinimas greičiausiai kilo dėl į tulpes panašių žiedų. Kas dar nematėte, nuvykite į išpuoselėtą Degaičių parką, pasigėrėsite tulpmedžiu, kitais retais augalais.
Grįžkime į šventę: ji prasidėjo žvejų mėgėjų varžybomis. Daugiausiai žuvų pagavo ir pelnė pirmąją vietą Antanas Vaitkevičius. Antrąją vietą užėmė Artūras Vaitkevičius, o trečioji atiteko Antanui Dovidauskui. Taip pat apdovanojimus pelnė ir vienintelė žvejojusi mergina bei jauniausias dalyvis.
Visą dieną vyko įvairios sportinės varžybos: parko tinklinis, krepšinis bei kitos netradicinės sportinės rungtys.
Kas norėjo, meninius gebėjimus demonstravo piešdami ant akmenų bei kurdami floristinį koliažą. Bendruomeniškumą sutvirtino pasisėdėjimas prie bendruomenės moterų sunešto vaišių stalo bei arbatos degustacija.
Atidengtas paminklinis akmuo „Sidabrinis klevas“, skirtas Degaičių parko ir dvaro istorijai atminti. Idėjos autorius seniūnas Antanas Kontrimas pasakojo, kaip gimė sumanymas šalia takelio riogsantį kelmą paversti meno kūriniu: „Augo gražuolis klevas, bet kartą dėl amžiaus nulūžo. Pamaniau, yra statomi paminklai iš medžio, kodėl nepastačius paminklo turtingą istoriją menančiam klevui. Atkasėme šaknis – juk medžiui, kaip ir žmogui, yra svarbios tvirtos šaknys. Jaunoji karta galės pasižiūrėti, kokios būna subrendusio medžio šaknys – juk nelabai kur tokį dalyką ir pamatysi. Viską sutvirtinome, nudažėme bronza ir akmeninę plokštę su romėnų poeto Ovidijaus tekstu pritvirtinome. Taip sukūrėme unikalų paminklą.“
Sveikinimo žodį tarė Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius Saulius Urbonas. Jis džiaugėsi, kad seniūnas A. Kontrimas nepaliauja stebinti savo idėjomis, kruopščiai prižiūri Degaičių parką, jo sumanymus įgyvendina visa Degaičių bendruomenė.
Dar vienas iškilmingas šventės akcentas: Degaičių seniūnijos garbės piliečio paskelbimas. Šiemet juo tapo Stasys Kasparavičius. Garbinga nominacija įteikta už daugiametį ir išskirtinį indėlį puoselėjant žemaičių kultūros vertybes ir tradicijas, jų įamžinimą spaudiniuose, žemaitiškos dvasios skleidimą, Degaičių garsinimą. S. Kasparavičių pasveikino anksčiau Degaičių seniūnijos garbės pilietės vardą pelniusi Janina Zvonkuvienė bei Degaičių senjorų klubo pirmininkė A. Rastokienė.
Degaičių senjorų klubas garbingo jubiliejaus proga, sulaukus 80-ečio, pasveikino Ciprijoną Algimantą Čijunskį.
Šventės metu koncertavo Degaičių liaudiškos muzikos kapela „Grįžolė“ (vadovas B. Gaižauskas), Ryškėnų kultūros centro šokių kolektyvai „Raskila“ bei „Svajonė“ (vadovė V. Žalgevičienė), jaunieji atlikėjai: Ignas Smilgevičius, Klaidas Kauneckas, Ineta Kikilaitė, Deimantė Latuškevičiūtė. Grojo grupė „TEQILA“ (vadovas D. Augulis). Vakarą smagiomis dainomis užbaigė Kęstas ir Gintas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Antanas visada buvo geros širdies žmogus. Todėl tokius Seniūnais ir reikia rinkti o ne pagal partijas. Sėkmės Degaičiams.

  2. xxx parašė:

    Ne tik šventėmis, seniūnas, galėtu pasirūpinti ir duobėtu keliu Degaičiuose,būtų smagu ir atvažiuoti.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt