Dar vienas mokestis: nori žinoti savo vaiko mokymosi rezultatus – susimokėk

Parašė:  2017-11-10

Prieš keletą metų mokyklinius popierinius dienynus ir pažymių knygeles pakeitė modernūs internetiniai tinklai – elektroniniai dienynai. Esą jie turėjo palengvinti kasdienę mokymosi eigą mokiniams, tapti pagalbininkais mokytojams bei nepakeičiamais įrankiais vaikų tėvams. Šiandien tai tapo paslauga, už kurią reikia mokėti!
Prieš keletą metų mokyklinius popierinius dienynus ir pažymių knygeles pakeitė modernūs internetiniai tinklai – elektroniniai dienynai. Esą jie turėjo palengvinti kasdienę mokymosi eigą mokiniams, tapti pagalbininkais mokytojams bei nepakeičiamais įrankiais vaikų tėvams. Šiandien tai tapo paslauga, už kurią reikia mokėti!
Aurelija SERVIENĖ
Vietoje tikslių rodiklių – klaustukai
Internetinio tinklo „Mano dienynas“ teikiamose paslaugose – gausybė gerų dalykų: mokslo rezultatai, tvarkaraščio pasikeitimai, vidurkio pokyčiai, patogu bendrauti su klasės vadovais bei pedagogais ir kt.
Iki šiol visos išvardintos paslaugos buvo nemokamos, tačiau nuo šių mokslo metų pradžios kai kas pasikeitė: elektroniniame dienyne buvo apmokestinta tėvams svarbi paslauga – mokinio reitingai.
Tėvai buvo šokiruoti, pastebėję, jog vietoje anksčiau rodytų tikslių skaičių – klaustukų gausa. Spustelėję ant jų, išvydo lentelę, jog ši paslauga mokama.
Paslaugą galima užsisakyti vienam mėnesiui (1,50 Eur) arba iš karto susimokėti už visus metus (9,99 Eur). Visa tai vadinasi „Premium“ paslauga, o ją užsisakiusieji esą yra išlaisvinami nuo nuolat į „Mano dienyno“ pašto dėžutę brukamų reklaminių bei informacinių pranešimų, nesusijusių su vaiku. Taip pat galima stebėti vaiko reitingą pagal dalykų vidurkių bei pusmečių reitingus ne tik klasėje, bet ir visoje mokykloje.
„Mano dienyno“ administracija akcentuoja, jog „Premium“ paslauga – puikus įrankis mokinio mokymosi motyvacijai ir geresniems mokymosi rezultatams siekti! Tai kaipgi būdamas pareigingas tėvas gali nepirkti šios paslaugos?
Žinoma, už metus sumokėti 10 Eur – iš pirmo žvilgsnio lyg ir nedideli pinigai, tačiau kodėl iš pradžių už tai nereikėjo mokėti? Kas gali garantuoti, jog šiandien įkainota tik viena paslauga taip ir liks ta vienintelė? Ar nenutiks taip, kad rytoj jau bus apmokestinta ir kita, o poryt gali tekti mokėti ir už dar kitą?..
Keisčiausia, jog paskambinus į keletą Telšių švietimo įstaigų, nė vienos jų vadovybė nežinojo, jog nuo šiol vaikų tėvai ir patys vaikai savo reitingų nebemato. Pedagogai buvo nustebę, jog už šią paslaugą reikia mokėti. Keista, jog tokios informacijos švietimo įtaigoms nepateikė ir „Mano dienyno“ administracija.
Privatus teikėjas
Telšių r. savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialisto Gedimino Gudo teigimu, Telšių rajono mokyklos naudojasi trimis elektroniniais dienynais: „Tamo dienynu“ – 9 mokyklos (65,7 proc. rajono mokinių), „Mano dienynu“ – 10 mokyklų (31,4 proc. mokinių), „Eduka dienynu“ – 2 mokyklos (2,4 proc. mokinių).
Pasak vyr. specialisto, elektroninio dienyno „Mano dienynas“ paslauga „Mokinio reitingas“ yra papildoma paslauga, o elektroninio dienyno paslaugas teikia privatus teikėjas.
Niekas nežino, kad paslauga tapo mokama
Žemaitės gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Astra Ladukaitė apie mokamą paslaugą „Mano dienyne“ tikino taip pat nieko nežinojusi. Pažadėjusi pasidomėti, pateikė atsakymą: „Peržiūrėję dienyno informaciją, skiltyje D.U.K radome paaiškinimą, kad tikrai ši paslauga yra mokama. Cituoju dienyno pateiktą atsakymą: „Kodėl nematau mokinio reitingo rezultatų? Mokinio reitingas yra „Mano dienynas Plius“ paslaugos dalis. Jeigu paslaugos nesate aktyvavęs, vietoje rezultatų kol kas bus matomi klaustukai. Vos tik paslaugą aktyvuosite, galėsite matyti visą jus su mokinio reitingu susijusią informaciją. Mokinio reitingas yra skaičiuojamas tik 5–12 klasių mokiniams.“
„Mano dienyno“ paslaugomis naudojasi ir Telšių „Atžalyno“ progimnazija. Švietimo įstaigos direktorius Vytautas Vaitkus taip pat tvirtino nežinantis, kad reitingų paslauga tapo mokama. Teigė, jog jokių pastabų iš tėvų nesulaukė. „Mano dienynas“ siūlo papildomą paslaugą tėvams. Ji yra mokama. Kiekvienas „Mano dienyno“ naudotojas mato tik jam reikalingą informaciją. Todėl, kiek tėvų naudojasi šia mokama paslauga, informacijos neturime. „Mano dienynas“ progimnazijai tik administruoja dienyną, sutartyje ši paslauga nėra numatyta“, – pasakojo direktorius.
Luokės V. Kleivos gimnazijos skyriaus vedėja Dangirutė Štramaitienė sakė, jog jų švietimo įstaiga yra patenkinta „Mano dienyno“ paslaugomis, o apie naujai įkainotą paslaugą girdi pirmą kartą.
Simbolinės įmokos
„Mano dienyno“ Klientų aptarnavimo tarnybos atstovas Kostas Noreika informavo, kad „manodienynas.lt“ yra privatus projektas ir jokios valstybės investicijos šiam projektui neteikiamos.
„Pagrindinis dienyno pajamų šaltinis yra mūsų partnerių ir rėmėjų informacijos sklaida, taip pat simbolinės įmokos, surenkamos iš mokyklų, bei papildoma paslauga „Premium“. Jūs galite užsisakyti „Premium“ šeimos paketą ir turėti galimybę ne tik atsisakyti rėmėjų informacijos matymo, bet ir pasinaudoti kitais nuostabiais paketo privalumais“, – paaiškino K. Noreika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. "Premium" parašė:

  Teigiama, kad „Premium“ paslauga – puikus įrankis mokinio mokymosi motyvacijai ir geresniems mokymosi rezultatams siekti.
  Priešingai, ši taip vadinama paslauga yra švietimo destrukcija, nuvertinanti tiek mokinius ir jų tėvus, tiek ir mokytojus. Kyla klausimai:
  1 Ar neprieštarauja ši paslauga švietimo įstatymui?
  2.Kas ir kaip reitinguoja šiuos švietimo rezultatus? Kodėl tai atlieka ne mokyklų specialistai?
  3.Ar tėvai sutinka, kad būtų reitinguojami jų vaikai?
  4.Kas ir kodėl leido apmokestinti neaiškią paslaugą, kitaip sakant, falsifikatą?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt