Dalis pensininkų vargsta dėl nemokamos kelionės autobusu

Parašė:  2018-04-13

Naujoji tvarka – pensinio amžiaus žmonėms Telšių mieste autobusais važinėti nemokamai – kai kuriems pensininkams sukėlė nepatogumų ir atskleidė, jog Telšių rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas yra taisytinas.
Aurelija SERVIENĖ
Nepatogumai pensinio amžiaus žmonėms
Telšių rajono savivaldybės tarybos priimtas sprendimas, pagal kurį nuo kovo 1 d. visi senatvės pensinio amžiaus sulaukę asmenys ir moksleiviai vietinio (miesto) reguliaraus susisiekimo autobusais Telšiuose važiuoja nemokamai, sukėlė nepatogumų.
Žmonės, kurie gauna ne senatvės, o netekto darbingumo (neįgalumo) pensijas, paprasto pensininko pažymėjimo neturi. Jų pažymėjimas šiek tiek kitokio turinio, todėl vairuotojai, jį pamatę, tvirtina, jog šis dokumentas nesuteikia teisės naudotis minėta lengvata, tad už bilietą reikia mokėti.
„Telšių ŽINIOSE“ jau rašėme, jog Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai ramino rajono gyventojus, kad senatvės pensijos amžiaus sukakę asmenys, turintys tik neįgaliojo pažymėjimą, turi kreiptis į Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybą („Sodra“), kad ši išduotų senatvės pensijos pažymėjimą.
Tačiau į redakciją atvykęs vyriškis tikino buvęs „Sodroje“, kur jam buvo paaiškinta, kad dviejų pažymėjimų jis esą turėti negalintis. Todėl senatvės pensininko pažymėjimas jam išduotas nebus. Tai reiškia, jog už autobuso bilietą teks mokėti?!
Žmogui išduodamas tik vienas pensininko pažymėjimas
„Sodros“ Komunikacijos skyriaus vedėjas Saulius Jarmalis informavo, jog „Sodra“ išduoda tik senatvės pensininko arba netekto darbingumo (neįgalumo) pensininko pažymėjimus priklausomai nuo to, kurios rūšies pensija žmogui yra paskirta. Įprastai paskiriama ir mokama ta pensija, kuri yra didesnė.
Senatvės pensija paskiriama žmogui sulaukus senatvės pensijos amžiaus.
Netekto darbingumo (neįgalumo) pensija skiriama, jeigu žmogus pripažintas nedarbingu ar iš dalies darbingu ir turi minimalų stažą netekto darbingumo pensijai gauti. Kuo jaunesnis žmogus, tuo šis stažo reikalavimas – mažesnis. Pavyzdžiui, 35 metų žmogus gali gauti netekto darbingumo pensiją ir atitinkamą pažymėjimą, jeigu dirbo bent 2,5 metų.
Žmogui išduodamas tik vienas pensininko pažymėjimas priklausomai nuo to, kokios rūšies (senatvės ar netekto darbingumo) pensija paskirta.
„Sodros“ išduodamu pažymėjimu patvirtinamas atitinkamos rūšies pensijos paskyrimo faktas.
Pensininko pažymėjimas išduodamas nepriklausomai nuo to, ar asmuo turi neįgaliojo pažymėjimą, ar jo neturi (neįgaliojo pažymėjimus išduoda ne „Sodra“).
Problemos sprendimas
Telšių rajono savivaldybė pateikė informaciją, jog, vadovaujantis Telšių rajono savivaldybės tarybos 2018 m. vasario 22 d. sprendimo Nr. T1-38 „Dėl kainų už keleivių vežimą vietinio susisiekimo maršrutais nustatymo“ 4 p., senatvės pensinio amžiaus asmenims, važiuojantiems Telšių miesto autobusų reguliaraus eismo maršrutais, pateikusiems tai liudijantį pažymėjimą, taikoma 100 proc. nuolaida.
Pasirodo, problemą nebuvo sunku išspręsti: pensinio amžiaus asmenys vairuotojui-konduktoriui turi pateikti nesvarbu kokį jų amžių įrodantį dokumentą: senatvės pensijos, neįgaliojo, asmens dokumentą, vairuotojo pažymėjimą.
Beje, Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas pavedė Telšių rajono savivaldybės administracijai parengti Tarybos sprendimo projektą dėl 100 proc. nuolaidos teikimo neįgaliems asmenims, važiuojantiems Telšių miesto autobusų reguliaraus eismo maršrutais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. romas parašė:

    bet daug tu kliuciu randama

  2. Ogi parašė:

    Autobusas labai nesvarus

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt