Buvusiame kariniame miestelyje zuja kartingai

Parašė:  2018-06-26

Buvusio karinio miestelio teritorija pamažu prisikelia naujam gyvenimui. Neseniai čia veiklą pradėjo pramoginiai kartingai, kuriais ypač džiaugiasi jaunimas.
Giedra AKAVICKIENĖ
Pramoga gyventojams ir turistams
Telšių rajono savivaldybės atstovė spaudai Skaistė Sadonytė informavo, kad pramoginių kartingų veiklai vykdyti Savivaldybė išnuomojo J. Semaškos gatvės dalį, taip suteikdama galimybę vietos gyventojams ir turistams ne tik pramogauti, bet ir vykdyti verslą.
Tačiau kartingai gali ilgai ir neužsibūti, mat turto nuomos sutartis kol kas sudaryta tik vienam mėnesiui.
Pagal Savivaldybės turto trumpalaikės nuomos sutartį nuomininkas už gatvės atkarpą įsipareigojo mokėti 200 eurų nuompinigių.
Papildoma sąlyga sutartyje nurodyta, kad nuomininkas įsipareigoja įrengti technines priemones, apsaugančias nuo skleidžiamo triukšmo, jeigu bus viršijamas nustatytas triukšmo lygis.
Nors daugelis miestelėnų džiūgauja atsiradusia nauja pramoga, tačiau yra ir tokių, kurie baiminasi, ar lakstymas kartingais nesugadins naujutėlaitės kelio dangos. Perdavus gyventojų nuogąstavimus, Savivaldybės atstovė S. Sadonytė patikino, kad sprendžiant iš kartingų techninių duomenų, jie dangą naudoja taip pat kaip ir važiuojantys automobiliai.
Kaip iš tikrųjų atrodys kelio danga, bus matyti pasibaigus gatvės atkarpos nuomos sutarčiai.
Šalyje vienintelis toks projektas
Primename, buvusio karinio miestelio teritorija rekonstruota įgyvendinant projektą „Apleistos teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai–Klaipėda, Telšių mieste, infrastruktūros rekonstravimas“.
Buvusio karinio miestelio teritorija užima bemaž 16 ha.
Projekto vertė – 1.362.800,00 Eur (1.260.590,00 Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos ir 102.210,00 Eur Savivaldybės biudžeto lėšos). Projekto pradžia – 2016 03 15, pabaiga – 2017 12 31.
Parengtu detaliuoju planu buvusio karinio miestelio teritorijoje suformuota 13 naujų sklypų. Teritorijoje įrengtos ir rekonstruotos gatvės, šaligatviai, pėsčiųjų bei dviračių takai, pakloti lietaus nuotekų ir gatvių apšvietimo tinklai, nugriauti pastatai, įrengtos transporto priemonių stovėjimo aikštelės, atlikti kiti darbai.
„Mūsų šalyje analogiškų projektų nėra, buvusių karinių miestelių teritorijas tvarko kelios užsienio šalys, kurių atstovai vieningai pripažino, kad Telšių rajono savivaldybės administracija, tvarkydama šią teritoriją, dėl operatyvumo ir atliktų darbų tapo lydere, lyginant su kitomis šalimis“, – teigė S. Sadonytė.
Verslas aktyviai domisi galimybėmis
Telšių rajono savivaldybė įgyvendino Europos Sąjungos Struktūrinių fondų lėšomis finansuojamą projektą „Apleistos teritorijos tarp Karaliaus Mindaugo gatvės ir geležinkelio Šiauliai–Klaipėda, Telšių mieste, infrastruktūros rekonstravimas“, kurio metu buvusio karinio miestelio teritorija paruošta verslo ir pramonės plėtrai. Tad įdomu, kaip sekasi plėtoti verslą.
„Šiuo metu vienai bendrovei nuomojami 3 pastatai; kitai – dalis pastato; trečiai – 2 pastatai; taip pat išnuomota gatvės dalis; panaudos sutartimi pastatu naudojasi pelno nesiekianti organizacija. Sulaukiama ir daugiau paklausimų dėl galimybės nuomotis statinius“, – pasakojo Savivaldybės atstovė S. Sadonytė.
Be to, pasak S. Sadonytės, Telšių rajono savivaldybės administracija kreipsis dėl galimybės gauti finansavimą tvarkyti pastatams, kuriuose, pagal finansavimo sąlygas veiklą galėtų vykdyti vidutiniškai aukštų technologijų verslas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Anonimas parašė:

    Taip išeitų, kad ruošėm teritorija už milijonus euru ne kariuomenei, kuri jeigu būtame „nusileidę“ ant žemės, būtų sutikusi čia dislokuotis, ne verslui o kartingistams? Kada tos lėšos atsipirk? Po 200 šimtų metų?

  2. Julius parašė:

    Taip… Telšiuose verslas “vystosi“ sparčiu tempu… Ir kur mes einame Telšių “vadovai“…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt