Būsimų pirmokų tėvai jau naktį stojo į eilę pasirinkti mokyklos ar mokytojo

Parašė:  2018-04-10

Balandžio 3 d. prasidėjo pirmokų registracija kitiems mokslo metams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų paprastas formalumas, tačiau jis sukėlė nemenką audrą tarp vaikų tėvelių. Jau prieš keletą mėnesių imta diskutuoti, kaip pirmokėliams reikės pakliūti būtent į Telšių „Kranto“ progimnaziją ir Telšių Vincento Borisevičiaus gimnaziją.
Aurelija SERVIENĖ
Tėvų rūpestis vaikais
„Telšių ŽINIAS“ pasiekė informacija, jog mokinių tėvai balandžio 3 dieną prie abiejų mokyklų susidariusiose eilėse lūkuriavo nuo trečios valandos ryto.
Vieni atvyko anksčiau, nes norėjo pakliūti pas tam tikrą pasirinktą pedagogą, kiti, išgirdę visokių kalbų, baiminosi, jog gali visai nepatekti į šias ugdymo įstaigas, nes esą norinčiųjų čia mokytis yra gana daug, o bus formuojama tik po dvi klases.
Tėvams jaudintis nereikia
Telšių „Kranto“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Saplinskienė patikino, jog baimintis tėveliams tikrai nereikėtų. O ankstų rytą nusidriekusi eilė susidarė todėl, jog tėveliai norėjo pasirinkti mokytoją.
Mokykla vadovaujasi Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, ir pagal gyventojų registrų duomenis tie vaikai, kurie gyvena „Kranto“ mokyklai priskirtame mikrorajone, tikrai pateks į jų mokyklą, jei užsiregistruoti atvyks ir po mėnesio. Ir tik tada, jei liks laisvų vietų, ugdymo įstaiga priims pirmokus iš kitų mikrorajonų.
Pavaduotoja informavo, jog mokykloje kitais mokslo metais bus formuojamos dvi pirmokų klasės ir vietų šiandien dar tikrai yra.
Vietų dar yra
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazijos direktorius Robertas Ežerskis pranešė, jog jų ugdymo įstaigoje, kaip ir visada, bus formuojamos dvi pirmokų klasės. Kad vaikų tėveliai eilėje lūkuriavo nuo ankstyvo ryto, direktorius nenustebo, mat atėjęs į darbą jau rado apie 30 išsirikiavusių telšiškių.
Telšių Vincento Borisevičiaus gimnazija esą gatvių priskyrimo neturi, tad vaikai ugdymo įstaigą gali lankyti iš bet kurios miesto vietos.
Balandžio 3 dieną į ugdymo įstaigą buvo užrašyti 43 pirmokai. Direktorius ramina, jog vietų dar tikrai yra ir tėveliams baimintis nederėtų.
Gimnazijos vadovas pokalbio metu prisipažino, jog ir jam ne kartą teko girdėti gandus, kad į jo vadovaujamą mokyklą labai sunku pakliūti, ypač pirmokams. Tačiau, direktoriaus teigimu, gandai visiškai nepagrįsti – vietų dar tikrai yra.
390 pirmokų
Kitais mokslo metais Telšių rajono mokyklose planuoja mokytis apie 390 pirmokų. Tikslus jų skaičius bus žinomas pirmosiomis rugsėjo dienomis, kai visi vaikai bus registruoti Mokinių registre. Kasmet į pirmą klasę priimamas panašus vaikų skaičius.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus duomenimis, priėmimą į naujai formuojamas klases mokyklose vykdo direktoriaus įsakymu patvirtinta priėmimo komisija.
Telšių rajono savivaldybės taryba 2018 m. kovo 29 d. sprendimu Nr. T1-83 patvirtino Telšių rajono švietimo įstaigų klasių skaičius ir mokinių skaičius jose 2018–2019 mokslo metais. Rengiant šį Tarybos sprendimą, buvo atsižvelgta į mokyklų pateiktą informaciją apie prognozuojamus mokinių skaičius bei duomenis iš Gyventojų registro. Mokykloms pirmų klasių skaičius nustatytas atsižvelgiant į mokyklos mikrorajone deklaruotų vaikų, gimusių 2011 metais, sąrašą (skaičių). Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė patikino, jog sprendime numatyta, kad „Kranto“ progimnazija formuos dvi pirmas klases. Pirmų klasių skaičių „Kranto“ progimnazijoje didinti neplanuoja, klasės dar nėra užpildytos.
Pagrindinis kriterijus vykdant mokinių priėmimą yra mokinio deklaruota gyvenamoji vieta. Nuo liepos 1 d. mokyklose esant laisvų vietų, į jas bus priimami vaikai, deklaravę gyvenamąją vietą kitoje Telšių rajono savivaldybės mokyklų aptarnavimo teritorijoje.
Švietimo ir sporto skyrius patvirtino informaciją, jog balandžio 3 dieną tėvų eilės buvo susidariusios dviejose mokyklose: „Kranto“ progimnazijoje ir Vincento Borisevičiaus gimnazijoje. Pasak Švietimo ir sporto skyriaus vedėjos, eiles „sukūrė“ patys tėvai. Pagal mokyklų pateiktą informaciją (balandžio 5 d. duomenys), laisvų vietų buvo visose mokyklose, tarp jų – ir „Kranto“ progimnazijoje, ir Vincento Borisevičiaus gimnazijoje. Esmė ta, kad tėvai nori rinktis ne mokyklą, o mokytoją.
Ar nebūtų tikslingiau įdiegti elektroninę pirmokų registraciją? „Jeigu kalba eina apie centralizuotą priėmimą, tai manoma, kad toks priėmimas būtų tikslingas tuomet, jei trūktų vietų ir susidarytų eilės norint į mokyklas patekti. Šiuo atveju problema yra ne ta. Tėveliai nori rinktis ne tik mokyklą, bet ir mokytoją. Teisės aktai to nenumato“, – į klausimą atsakė D. Mažeikienė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt