Brandos egzaminų pokyčiai

Parašė:  2010-05-21

Apie šių metų brandos egzaminų pokyčius pasakoja Telšių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Danutė Mažeikienė.
Šiemet Telšių rajone laikyti brandos egzaminus užsiregistravo 808 abiturientai ir 8 eksternai (2009 m. – 806 abiturientai ir 2 eksternai). 2010 metais, norint gauti brandos atestatą, reikia išlaikyti tik du egzaminus – privalomą lietuvių kalbos egzaminą ir dar vieno ugdymo plano dalyko brandos egzaminą. Jei mokiniai pageidauja, gali laikyti ir daugiau brandos egzaminų, tačiau ne daugiau kaip penkis (be privalomo lietuvių kalbos egzamino).
Didžiausia šių metų naujovė – informacinių technologijų, istorijos, matematikos, chemijos, užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių), biologijos ir fizikos egzaminai bus tik valstybiniai. Jų užduotys bus sudarytos iš bendrojo ir išplėstinio kursų medžiagos (tokias užduotis abiturientai jau turėjo progą išmėginti per bandomuosius egzaminus). Dailės, muzikos, geografijos ir technologijų egzaminai bus mokykliniai, kaip ir anksčiau. Tik lietuvių kalbos egzamino tipą (mokyklinį ar valstybinį) galima pasirinkti.
Nauja ir tai, kad tais pačiais metais perlaikyti bus galima tik neišlaikytą lietuvių kalbos egzaminą. Kitų dalykų egzaminus perlaikyti bus galima tik kitais metais.
Brandos egzaminų sesija prasidės gegužės 31 dieną ir baigsis birželio 19 dieną. Valstybiniai egzaminai rajone vyks 27 centruose, o mokykliniai – 15.
Nacionalinis egzaminų centras pakvietė 36 mūsų rajono mokytojus dirbti valstybinių egzaminų vertintojais. Lietuvių kalbos valstybinio egzamino teksto rašymo dalies vertinimas, kaip ir pernai, vyks savivaldybėse; mūsų rajone sudaryti 3 centrai, kuriuose bus vertinami užkoduoti kitų rajonų mokinių darbai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ką darote su naudotais, nereikalingais tapusiais daiktais?

Loading ... Loading ...
Archyvas
http://argus.lt/lt/autonominiai-dumu-detektoriai
Visos teisės saugomos © 2020 tzinios.lt