Biurokratijos džiunglės: Savivaldybės administracija apie gautą raštą sužinojo… iš kito rašto

Parašė:  2017-04-07

LR Seimo nario Naglio Puteikio visuomeninis padėjėjas Albinas Juškevičius sunerimęs užsuko į redakciją. Jo nuomone, Telšių rajono savivaldybės administracijos darbuotojai pažeidžia Visuomenės informavimo įstatymą.
A. Juškevičius tikino dar sausio 31 d. raštu kreipęsis į Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorių dėl tarnybinių automobilių žymėjimo ir prašė informuoti, kodėl LR Vyriausybės nustatyta tvarka nėra pažymėtos kai kurios Savivaldybės administracijai ir kitoms biudžetinėms įstaigoms priklausančios transporto priemonės.
Kai visuomenininkas užsuko į redakciją, buvo balandžio 3-ioji. Bet gerb. A. Juškevičius dar nebuvo sulaukęs atsakymo į savo prašymą pateikti informaciją. Visi terminai, reglamentuojantys teisę gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, buvo pasibaigę. Tai, kaip teigė pats A. Juškevičius, trukdo jam eiti LR Seimo nario N. Puteikio visuomeninio padėjėjo pareigas.
Telšių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vyr. specialistė Skaistė Sadonytė informavo, kad „Telšių rajono savivaldybės administracija apie Jūsų minimą raštą sužinojo tik kovo 23 dieną, gavusi iš A. Juškevičiaus raštą, kuriame klausiama, kodėl Telšių rajono savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas ir Telšių rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos direktorius R. Radavičius neatsako į sausio 31 dienos raštą.
Prie kovo 23 dienos A. Juškevičiaus rašto kaip priedas buvo pateiktas sausio 31 dienos raštas.“
Vyr. specialistė užtikrino, jog sausio 31 dieną rašto iš A. Juškevičiaus Telšių rajono savivaldybės administracija nebuvo gavusi. O gal, kaip neretai nutinka įstaigose, kurių kabinetuose daug stalčių, raštas paprasčiausiai pasimetė arba pateikęs prašymą asmuo nepasirodė toks svarbus, kad reikėtų vargintis atsakyti?
S. Sadonytė patikino, jog Telšių rajono savivaldybės administracija parengs atsakymą tiek į sausio 31 dienos, tiek į kovo 23 dienos A. Juškevičiaus raštus. Atsakymo terminas bus skaičiuojamas įstatymų numatyta tvarka – nuo kovo 23 dienos.
Vyr. specialistė informavo, jog „Asmenų prašymo nagrinėjimo terminas reglamentuojamas Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų įstatymu; Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklėmis.
Asmenų prašymai turi būti išnagrinėjami per 20 darbo dienų nuo prašymo užregistravimo institucijoje, taip pat yra numatytos šio termino pratęsimo sąlygos.“
Ir dar vyr. specialistė pridūrė, jog gerbiamo A. Juškevičiaus atveju Visuomenės informavimo įstatymas netaikomas: „A. Juškevičiaus raštus rengianti Telšių rajono savivaldybės administracija vadovaujasi Teisės gauti informaciją iš valstybės ir savivaldybių institucijų įstatymu ir Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklėmis.“
Kadangi A. Juškevičiaus rašte Savivaldybės administracijos direktoriaus buvo teiraujamasi, kodėl yra nepažymėtų tarnybinių automobilių, to paties paklausėme ir mes: tai kiek vis dėlto Savivaldybės administracijai priklausančių automobilių vis dar yra nepažymėti ir kodėl?
Atsakymas buvo lakoniškas: „Pažymėti visi Telšių rajono savivaldybės administracijai priklausantys automobiliai.
Tarnybinių lengvųjų automobilių sąrašas skelbiamas Telšių rajono savivaldybės interneto svetainėje www.telsiai.lt, skiltyje „Tarnybiniai automobiliai“.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. Telšietė parašė:

  Na jau kam kam, o p. Albinui reiktu patylėt… sąžiningumo ir tiesos įsikūnijimas… visa gyvenimą gyveno ir tebegyvena iš „minimalios algos“….važinėdamas į Vokietija……:)

 2. na parašė:

  kokios skambios antraštės:)Jei jau S. Sadonytė rašo, kad sausio 31 d. raštas nebuvo gautas, tai Telšių žinių redakcijai neatėjo į galvą paklausti, o kokiu būdu Juškevičius pateikė sausio 31 d. raštą?Iškarto kuriamos sąmokslo teorijos apie tariamus rašto dingimus stalčiuose.
  Tai gerbiama redakcija, galite paklausti Juškevičiaus kokiu būdu jis pateikė tą sausio 31 d. raštą?

 3. siga parašė:

  O kam žymėti automobilius?Juk ir taip aišku,kad „mužikams“nėra reikalo kur ir su kuo važinėja „grietinėlė“ Telšių.O kaip jausis išskirtiniai savivaldybės vairuotojai?Juk ne visi vairuotojai Telšiuose gauna tokius atlyginimus ir priedus,už tokį reikšmingą darbą?Atsakykit brangieji…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt