„Bendrystės tiltai“: tradicinės Jurginės Varniuose

Parašė:  2018-05-01

Balandžio 21 d. Varnių senolių bendruomenė sukvietė aplink Varnius esančias Telšių ir kaimyninių rajonų bendruomenes tęsti „Bendrystės tiltų“. Šį kartą į Jurginių šventę pažvelgta istoriškai: paminėtos Varniams suteiktų Magdeburgo teisių ir tuo pačiu patvirtinto herbo su globėjo šv. Jurgio atvaizdu 383-iosios metinės.
Šventę pradėjo Senolių bendruomenės ansamblis „Sidabrinė gija“ jau himnu tapusia šviesaus atminimo St. Genučio žodžiais Česlovo Liaugmino daina „Šventam Jurgiui – Varnių globėjui“.
Varnių vyskupystės muziejaus vyr. muziejininkė Alma Būdvytienė išsamiai papasakojo apie Magdeburgo teisių Varniams suteikimo svarbą ir kokią reikšmę turi jų globėjas šv. Jurgis.
Renginio vedėja Gendvika Čiužienė kreipėsi į susirinkusiuosius:
Sveiks, svieteli margs,
Jurginių vartus atvėręs,
Sveiks, pavasario šviesaus
sulaukęs,
Iš žiemos negandų sveiks
išplaukęs!
Į Varnių Jurgines sveiki atkakę
Ir gerą ūpą mums atnešę
Iš Kražių, Tverų,
Užvenčio, Luokės, Kaltinėnų!
Senolių bendruomenės pirmininkas Andriejus Martinavičius pakvietė į sceną atvykusius garbius svečius: Seimo nario Valentino Bukausko sveikinimą atvežusią jo padėjėją Laimą Jurytę-Zakarauskienę, Telšių r. savivaldybės administracijos direktorių Saulių Urboną. Sveikinimo žodžius tarė ir Varnių regioninio parko direktorė Irena Zimblienė, Varnių seniūnas Rolandas Bružas, Užvenčio, Kaltinėnų, Kražių bendruomenių atstovai. Kiek pavėlavę, luokiškiai ir tveriškiai sveikinimus išsakė programėlių metu.
Pagal saulužės kelią per dienelę žvelgiant iš Varnių, į sceną buvo kviečiami atvykę saviveiklininkai.
Užvenčio kaimo bendruomenė, pasidžiaugusi „Bendrystės tiltų“ idėja, padovanojo keletą subtiliai sudainuotų dainų.
Kražiai – Varniai – Tverai – tai senovė, mūsų protėvių šventovė!
Kokios nuostabios kražiškių ir tveriškių dainos!
O nuo Šatrijos pažvelgę į mus, dar pakeliui spėję pakoncertuoti Telšiuose, kiek pavėlavę, su sveikinimais atvyko Luokės dainininkai.
Mus visus vienija daina, išsaugota per amžių amžius gūdžiais skurdo, vargelių, nelaisvės laikais. Dėkodama svečiams, šeimininkė „Sidabrinė gija“ sudainavo paskutinę popietės dainą, skirtą pačiai dainai, „Tu atėjai“.
Buvo pasirašytos „Bendrystės tiltų“ sutartys su tais, kurie tik dabar įsijungė į šią bendrystę, t. y. Luoke, Kražiais, Užvenčiu.
Visi atvykę kolektyvai apdovanoti Varnių seniūno R. Bružo ir Senolių bendruomenės pirmininko A. Martinavičiaus padėkos raštais. O Telšių r. savivaldybės administracijos direktorius S. Urbonas susitikimui atminti visiems salėje susirinkusiems dalyviams padalijo mini didinamuosius suvenyrinius stikliukus.
Džiaugiamės, kad gausėja rankų, tiesiančių tiltus bendrystei. Lankykimės vieni pas kitus, svečiuokimės, pasidalykime žiniomis apie savo istorinę bei kultūrinę praeitį. Bendraukime. Juk tik tuo ir esame gyvi.
Svečiai ir namiškiai, pasistiprinę kava, arbata, užkandėlėmis, dar prisidainavę bendrų dainų, išsiskirstė su džiugia nuotaika, su pažadu toliau bendrauti: „Mes pas jus – jūs pas mus.“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt