Bebrai mieste pastatė užtvanką, bet valdininkams neparašė rašto

Parašė:  2017-04-11

„Telšių mieste apsigyveno bebrai“, – tokią informaciją išgirdome iš vieno „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojo. Džiugo gatvės gale – ties senuoju miesto stadionu – gyvūnai užtvenkė Durbinio upelį, kuris apsėmė aplink esančią teritoriją. Taip pat apgraužė medžius, nusamdę savus bebrus, pasidarė takelius, žodžiu, įsitaisė gyventi ilgai ir patogiai. Tarsi mūsų valdžia… Skirtumas tik tas, kad bebrai instinktyviai statybos darbus atliko kokybiškai.
Taigi, miesto teritorijoje bebrų šeimynėlė (o gal net ir keletas šeimynų), užtvenkusi Durbinio upelį, išraususi kanalus, ėmė sau ramiai gyventi, medelius graužti, nieko neskriausti. Na, vienintelis blogumas gal tas, kad dėl bebrų suręstos užtvankos apsemtas šalia esantis laukas.
Apie šias bebrų išdaigas paklausti aplinkosaugininkai nieko nežinojo. „Niekas mums jokio rašto neparašė, – „Telšių ŽINIOMS“ sakė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (Šiaulių RAAD) Telšių rajono agentūros l. e. p. vedėjas Andrius Jankauskas. – Šiaip žmonės turėtų kreiptis ne į laikraščio redakciją, bet į seniūniją. Ši surastų medžiotojus, kurie sutiktų išardyti užtvanką ir sumedžioti bebrus. Tam, aišku, dar reikia gauti leidimus iš Šiaulių RAAD.“
Tačiau, anot A. Jankausko, bebrų medžioklės sezonas baigiasi kitą savaitę, tad vargu ar spėtų seniūnija laiku gauti visus leidimus.
„Bebrai jokio pavojaus žmogui nekelia: medį nugraužia, užtvanką pastato, ir tiek. Na, nebent kažkieno sklypą apsemia dėl jų užtvankų – tada blogiau“, – kalbėjo Šiaulių RAAD Telšių rajono agentūros l. e. p. vedėjas.
Penktadienio rytą apie Telšiuose gyvenamosios vietos „nedeklaravusius“ bebrus pranešėme Telšių miesto seniūnui Kaziui Lečkauskui. Seniūnas tuoj pat pasižadėjo situaciją išsiaiškinti. Po kelių valandų susisiekus su K. Lečkausku, šis tvirtino, jog situacija nėra katastrofiška: „Ypatingos tragedijos ten tikrai nėra. Nežinau, kam tie bebrai ten maišo. Pastatė užtvanką, apsėmė truputį teritorijos, ir tiek. Pirmadienį spręsime, ką toliau daryti… Manau, tą užtvanką ardysime, nors, mano nuomone, tegul tie bebrai ten ir toliau darbuojasi.“
„Žemė, kurią dėl bebrų užtvankos apsėmė, yra valdiška, – „Telšių ŽINIAS“ informavo Telšių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir urbanistikos skyriaus Aplinkos ir civilinės saugos poskyrio vedėjas Raimondas Račkauskas. – Realiai jokios žalos nėra padaryta – laukinė gamta, ir tiek. Man atrodo, kad bebrai ten galėtų toliau ramiai gyventi. Tačiau vis tiek kreipsimės į Šiaulių RAAD dėl leidimo išardyti užtvanką.“
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. telšietis parašė:

    kad nors vienas bebras telsiu savivaldybele sedetu ,o dabar vien tik avinai

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt