Bandymai prakalbinti medį

Parašė:  2017-08-31

Kaunatavos miestelyje vyko nuotaikinga vaikų vasaros stovykla „Medinukai“. Stovykloje svečiavosi ir medžio drožimo mažuosius mokė tautodailininkas iš Šiaulių Saulius Staniulis.
S. Staniulis – didelis Užgavėnių šventės ir kaukių puoselėtojas, tad stovyklautojus mokė Užgavėnių kaukių drožinėjimo paslapčių.
Pasak Kaunatavos vyr. bibliotekininkės Vilijos Jocienės, Kaunatava turi gražias šios šventės tradicijas, tad susidomėjusiųjų stovyklautojų darbais ir miestelyje veikiančia S. Staniulio kaukių paroda buvo labai daug. „Užeidavo čia kaimo gyventojai ir svečiai. Stovyklautojus aplankė parapijos klebonas D. Povilaitis, Kaunatavos bendruomenės pirmininkas Remigijus Gailis ir jo žmona Virginija, stovyklautojus maitinusios „Mona vilos“ savininkas Virginijus Keinys. Senovinių žaidimų mokė Nerijus iš Lazdynų Pelėdos muziejaus ir kt. Užsukdavo kaimo gyventojai ar stovyklautojų tėveliai, seneliai. Visi matavosi kaukes, apžiūrėjo jas iš arti, stebėjo drožybos procesą, pabendravo su tautodailininku“, – pasakojo bibliotekininkė.
Pabandyti prakalbinti medį gavo visi stovyklos dalyviai, bet labiausiai patiko stovyklos berniukams Valentui ir Ignui. Buvo kas drožė angeliuką, skaptavo šaukštą ar bandė įgyvendinti savo svajonę. Norintys galėjo Užgavėnių kaukę nulipdyti iš kavos tirščių keramikos masės. Stovyklos metu mergaitės kūrė lėlytes iš medžiagos – tokias, kokiomis žaisdavo jų mamos ar močiutės. O kadangi šiemet yra Tautinio kostiumo metai, tai kai kurios lėlytes papuošė tokiais rūbais.
Stovykla buvo užbaigta kūrybiniu darbu „Namukas“, kurį padaryti padėjo mamos, ir smagia burbulų švente ne tik stovyklautojams, bet ir visiems mažiems smalsučiams, kurie atėjo pažiūrėti darbų.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Licynu drozejas parašė:

    tik pavarde kaskaip nevykusiai parinko 🙂 , na gal ir topks yra 🙂

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt