Ateinančių metų renginiai – su Lietuvos šimtmečio akcentu

Parašė:  2017-12-07

Liko vos kelios savaitės ir peržengsime į metus, kuriais minėsime Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metį. Visa šalis aktyviai ruošiasi pasitikti Vasario 16-ąją: planuoja ir jau net įgyvendina įvairias idėjas, renginius, projektus ir kt.
Kaip Telšių rajone bus paminėta ši garbinga sukaktis? Apie šimtmečio programą ir išskirtines iniciatyvas „Telšių ŽINIOS“ kalbina Telšių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir turizmo skyriaus vedėją Eglę Macienę. Jos teigimu, telšiškių laukia daug gražių renginių, prie kurių aktyviai jungiasi ne tik kultūros ir švietimo įstaigos – su didžiausiu susitelkimu buriasi seniūnijos, atsiliepė bendruomenės, kaip visada aktyvūs „Bočiai“ ir jaunimas.
Aurelija SERVIENĖ
Telšių r. savivaldybės 2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektą jau parengė Telšių r. savivaldybės mero potvarkiu sudaryta speciali darbo grupė, kuri jungia įvairių sričių atstovus.
Pasak E. Macienės, Kultūros ir turizmo skyrius idėjų – kaip paminėti Lietuvos 100-metį – sulaukė nemažai dar net iki darbo grupės sudarymo, tad analizuoti bei vertinti tikrai buvo ką. „Planuodami 100-mečio programą susidūrėme su džiugiomis problemomis – idėjų daug ir viską reikia susisteminti. Mes dar savo darbo iki galo nepabaigėme – viskas bus baigta tada, kai viską būsime įgyvendinę“, – tikino vedėja.
Į Telšių r. savivaldybės 2018 m. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektą, E. Macienės teigimu, įtraukta daug renginių ne tik Telšiuose, bet ir įvairios veiklos seniūnijose, bendruomenėse, švietimo, kultūros įstaigose ir kt.
„Kiekvienoje gyvenvietėje yra šimtmečius bei valstybingumą žyminčių ženklų: Lietuvos istorijai svarbių piliakalnių, savanorių kapų ir pan. Bendruomenės vykdys įvairias akcijas, organizuos talkas. Numatoma daug švenčių, kurios yra tikrai palaikomos. Švęsime ištisus metus“, – džiaugėsi pašnekovė.
Šventiniai renginiai 100-mečio tematika
Visi kitų metų renginiai, anot vedėjos, bus nuspalvinti šimtmečio tema. Vasario 16-ąją laukia pagrindinis renginys – 100-asis Lietuvos gimtadienis, Kovo 1-ąją minėsime Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Viena iš ateinančių metų naujienų – tai muzikuojančių šeimų festivalis „Šeimų dūzgės“. Šia iniciatyva siekiama sukurti muzikuojančių šeimų (giminių) šventę. „Turime dar gražių muzikuojančių šeimų, jas visi žinome, bet nesukviečiame jų į būrį“, – kalbėjo vedėja.
Birželio 9–11 dienomis laukia Telšių miesto šventė. Kadangi ji bus skirta šalies 100-mečiui, todėl planuojamas kitoks renginio formatas. Pirmąją šventės dieną vyks konferencija „Istorinės asmenybės“. „Per 100-metį Lietuva užaugino daug svarių istorinių asmenybių, daugelį jų per konferenciją ir paminėsime“, – sakė vedėja. Į renginį bus kviečiami dalyvauti ir Telšių miesto partneriai. Antrąją šventės dieną Nacionalinis kultūros centras pasiprašė Telšiuose organizuoti Lietuvos mėgėjų teatrų generalinę repeticiją, suvažiuos mėgėjų teatrai iš visos Lietuvos. Dalyvių sąraše – ir Telšių Žemaitės dramos teatras, sėkmingai perėjęs atranką. Aišku, išliks ir visi tradiciniai dalykai: miesto šventės atidarymas, šventinė mugė ir kt. Vakare – nepamirštant nei seno, nei jauno – laukia koncertai. Iš gražios draugystės su Minsk-Mazowiecki miestu tikimasi, kad miesto šventėje apsilankys buvęs Lenkijos prezidentas Bronislavas Komarovskis. O paskutinę šventinę dieną vainikuos tradiciniai atlaidai ir Telšių miesto partnerių dovanos – kolektyvų koncertai.
Birželio mėnesį laukia ir nacionalinės reikšmės renginys – Tarptautinis jaunimo folkloro festivalis „Aš pasiejau veina popa“, kada susiburs apie 300 dalyvių iš Kipro, Gruzijos, Tailando, Latvijos, Slovakijos, Indijos, Lenkijos, Bulgarijos ir Lietuvos.
Liepą bus įgyvendintas gražus trijų savivaldybių bendras projektas „Kamerinės dvarų muzikos ir kultūros vakarai: Lietuviškos dvasios ištakos“, skirtas muzikos mokyklą lankantiems vaikams. Vyks mokomieji muzikos seminarai-praktikumai, kuriuose dalyvaus profesionalūs muzikai dėstytojai. Visos veiklos ir koncertai vyks savivaldybių teritorijose esančiuose dvaruose (Telšių r. pasirinkti Biržuvėnai). Viliamasi, jog šis projektas prisidės prie vaikų pilietiškumo ir bendruomeniškumo skatinimo.
Taip jau sutapo, jog kartu su Lietuvos 100-mečiu savo gyvavimo 100-metį kitąmet mini ir Žemaitės gimnazija. „Šalies šimtmečio kontekste paminėsime ir gimnazijos šimtmetį. Tai – tikrai graži sąsaja. Ta proga rugsėjo mėnesį bus atidengta V. Mačernio skulptūra, kuri šiuo metu jau yra liejama“, – pasakojo E. Macienė.
Kadangi Telšiai turi daug iškilių pedagogų, kurie kūrė ir paliko savo rankraščius, planuojama išleisti „Almanachą“ – leidinį, skirtą Telšių rajono kuriantiems mokytojams.
Į 100-mečio renginių programą įtrauktas ir unikalus, tik Telšiuose daug metų vykstantis renginys – medalininkų stovykla. „Į stovyklą suvažiuoja savo srities grandai. Todėl planuose – medalininkus labiau įtraukti į savo gyvenimą. Giriamės, kad turime, bet…“ – kalbėjo vedėja.
Visas 100-mečiui skirtas veiklas planuojama užbaigti su kitų metų eglutės įžiebimu.
Finansavimas
Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektui yra numatytas atskiras finansavimas. „Gal ne šimtaprocentinis, bet finansavimas bus. Kol kas dar biudžetas nepatvirtintas, todėl tiksliai negaliu įvardinti“, – sakė pašnekovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. stasys parašė:

    Telsiai Garsejo daug metu auksto lygio Estrados atlikejais.Vladas Klimas Nerija Virgis Pozemeckas Studija Augis Janavicius na o kiek dar garsiu solistu issibarsciusiu po uzsieni ir Lietuva…Nejau neidomu juos prisimint susikviest man rodos populiarumu ir aukstu lygiu sukviestu pilna koncertu sale.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt