Ar dėl savo darbo patiriate vitamino D trūkumą?

Parašė:  2017-11-16

Mokslininkai pataria nustatyti vitamino D papildo vartojimo gaires atsižvelgiant į vartotojo profesiją. Remiantis jų tyrimų duomenimis, kai kurių profesijų atstovai su vitamino stokos problemomis susiduria dažniau nei kitų profesijų atstovai. Perskaitykite ir sužinokite, kaip padidinti vitamino D kiekį savo organizme.
Vis dažniau žmonės sužino apie būtinybę gauti reikiamą vitamino D kiekį su maistu ir iš saulės šviesos. Šiuo metu mokslininkų grupė ėmėsi tolesnių veiksmų, iškeldama klausimą, ar, nustatant gaires dėl vitamino D papildo vartojimo, nereikėtų atsižvelgti į profesiją. Jų atliktas apžvalginis vitamino D kiekio ir profesijos ryšio tyrimas atskleidė, kad pamainomis dirbantiems darbuotojams, sveikatos priežiūros darbuotojams bei uždarose patalpose dirbantiems darbuotojams gresia didesnė vitamino D stokos rizika.
Didelis vitamino D stygius
Tyrimas, kuriam vadovavo dr. Sebastian Straube iš Albertos universiteto Kanadoje, rodo, kad daugelio konkrečių profesijų atstovų grupių vitamino D kiekis kraujyje yra mažesnis nei turėtų būti žmogaus organizme. Sistemingai išanalizavę 71 specialisto recenzuotus straipsnius, apimančius 53 000 tiriamųjų, Straube ir jo komanda nustatė, kad su vitamino D trūkumo problemomis dažniausiai susiduria pamainomis dirbantys darbuotojai (80 proc.), uždarose patalpose dirbantys darbuotojai (77 proc.) bei sveikatos priežiūros studentai (72 proc.).
Stipresnė prevencija
Specialistai taip pat nustatė nepakankamą vitamino D kiekį didelei procentinei uždarose patalpose dirbančių darbuotojų daliai (91 proc.). Tai reiškia, kad šios medžiagos kiekis jų organizme nebuvo kritiškai mažas, tačiau buvo mažesnis nei rekomenduojamas gerai sveikatai palaikyti.
Tyrėjai tiki, kad jų gauti rezultatai gali labiau paskatinti rinktis sveikesnę gyvenseną, o rizikos grupėms imtis atitinkamų prevencinių priemonių ateityje.
Daugiau informacijos apie tyrimą galite rasti čia: https://bmcpublichealth.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12889-017-4436-z
Kada gali būti naudingi papildai?
Geriausias būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme yra daugiau laiko praleisti saulėje. Vasaros metu dėl to problemų paprastai neturėtų būti. Tačiau tyrimai parodė, kad net ir saulėtose šalyse, tokiose kaip Italija, Portugalija bei Vengrija, didžiosios dalies gyventojų kraujyje vitamino D kiekis yra mažesnis nei optimalus. Patogus būdas padidinti vitamino D kiekį savo organizme – vartoti vitamino D papildus.
„D-Pearls“ būdingas geras biologinis įsisavinimas
„D-Pearls“ papildo, kurį siūlo „Pharma Nord“, atveju vitaminas D3 yra minkštose želatinos kapsulėse augalinio aliejaus pavidalu. Ne vienas tyrimas parodė, kad „D-Pearls“ yra gerai įsisavinamas ir biologiškai aktyvus.
Visi „Pharma Nord“ produktai pagaminti pagal Danijos Medicinos taisykles ir kontroliuojami Valstybinės vaistų agentūros. Tai Jums garantuoja, kad įsigydami mūsų produktus gausite tai, kas bus nurodyta ant pakuotės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Rita parašė:

    Geriu istisus metus siuos D perliukus, dariausi tyrima pries ir po , isisavina gerai.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt