Ar ant Biržuvėnų dvaro durų bus pakabinta spyna?

Parašė:  2017-05-16

„Telšių ŽINIAS“ pasiekė informacija, kad gegužės 14 dieną Biržuvėnų dvarą palieka paskutinė jo darbuotoja. Dėl dvaro sodybos likimo taip pat sunerimo Žemaičių kultūros draugija, mat visoje sodyboje yra gana nemažai draugijos atvežtų įvairių eksponatų, baldų ir kt.
Aurelija SERVIENĖ
Garsus istorija Biržuvėnų dvaras patyrė nemažai išbandymų. Po paskutiniojo gaisro buvo svarstymų, ar beverta dvarą atstatyti, tačiau optimistinė iniciatyva nugalėjo – 2011 m. Biržuvėnų dvaro sodyba buvo prikelta gyventi. Tuomet kalbėta, kad čia bus bene didžiausias Telšių rajone turistų traukos objektas, vyks renginiai, dvare bus galima pasigrožėti turtinga ekspozicija, plaukiosime valtelėmis, jodinėsime ir dar visaip kitaip turiningai leisime laiką. O kaipgi kitaip, juk beveik 300 metų skaičiuojanti sodyba – vertingas XVIII–XIX a. stambios medinės dvaro sodybos pavyzdys. Deja, savaime nieko nenutinka – šiomis dienomis dvaras vėl išgyvena liūdnas akimirkas – darbą palieka paskutinis darbuotojas, ant Biržuvėnų dvaro durų ruošiamasi kabinti spyną! Tyla gaubia ir netoli dvaro stovinčią oficiną, arklidę, vežiminę.
Kodėl Biržuvėnai taip ir nesu-klestėjo? Buvo bandoma žmonių pritraukti oficinoje teikiant maitinimo paslaugas, bet jos nuomininkai šios veiklos irgi neišvystė. Nepadėjo ir netoliese dvaro miške tekantis, jaunystę ir sveikatą grąžinantis šaltinio vanduo.
Gegužės 11 dieną į dvarą, pakviesti Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininko Andriaus Dacio, atvyko valdžios atstovai: Telšių r. savivaldybės vicemeras Kęstutis Gusarovas, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė, Žemaitijos turizmo informacijos centro direktorė Kristina Ligeikienė.
A. Dacys tikino, jog Žemaičių kultūros draugija norėtų aiškumo. Kadangi dvarą palieka paskutinis jo darbuotojas, neaišku, kaip elgtis su draugijos atvežtais daiktais: palikti dvare ar vis dėlto reikėtų juos išsivežti. „Daiktai į dvarą buvo atvežti tik žodiniu susitarimu, todėl noriu žinoti, koks jų likimas. Ar į dvarą ateis naujas žmogus, ar dvaras bus užrakintas? Jei patalpos lieka be priežiūros, kai kuriuos daiktus aš noriu išsivežti“, – kalbėjo A. Dacys.
Toks valdžios iškvietimas į dvarą aprodyti ten suvežtų Žemaičių kultūros draugijos daiktų ypač nustebino ir net papiktino K. Gusarovą bei E. Macienę.
„Jūs labai keistai įsivaizduojate – ar manote, kad mes nežinome, ką yra nupirkusi Savivaldybė ir ko nėra? Ką dvarui yra davusi Žemaičių kultūros draugija – mes žinome“, – A. Dacį patikino E. Macienė.
Svečiams apžiūrėjus dvaro patalpas bei vežiminę, prieita prie sprendimo Biržuvėnų dvarą nuo gegužės 15 dienos laikyti užrakintą. Pasak K. Gusarovo, reikia paruošti konkurso sąlygas ir ieškoti visam dvaro kompleksui nuomininko.
Kodėl to nebuvo daroma anksčiau? Kodėl imamasi kažką daryti tik tuomet, kai situacija tampa beviltiška? Kodėl mūsų rajono valdžia neturi aiškios strategijos, ką daryti su vienu ar kitu objektu? Būtent tokiose liūdnose situacijose dažno Telšių rajono gyventojo galvoje sukirba tokie ir panašūs klausimai…
Grįžę iš Biržuvėnų, apie dvaro likimą pasiteiravome ir Telšių rajono savivaldybės mero Petro Kuizino nuomonės. Meras kategoriškai paneigė, jog dvaras bus užrakintas. Anot jo, skubos tvarka bus priimami du nauji darbuotojai, ir veikla bus vystoma toliau. „Iš agentūrų yra gauti atsakymai, kad galime ieškoti nuomininko, tačiau tai gali užtrukti gal net iki pusmečio. Dvaras tikrai negali būti užrakintas, veikla bus vystoma ir toliau, tikiuosi geresnės kokybės“, – teigė rajono vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

 1. vėjai parašė:

  Eilinį kartą dešinė nežino ką daro (sako) kairė… Siūlau sprendimą: įkurdinti septynis aukščiausius valdininkus salėje. Gal tada žinos kuris ką veikia, planuoja ir organizuoja (bent jau nepiktins ar nejuokins gyventojų).

 2. Buvo gražu parašė:

  Būtų juokinga, jeigu nebūtų graudu skaityti tokius straipsnius 🙂 kaip gražiai moka čiulbėti miesto valdžia, kai realybėje nėra nieko panašaus ir pinigų trūkstą elementariausioms tokiai įstaigai priklausančioms higienos prekėms, ką jau kalbėti apie dirbusius asmenis kurie ne tik kad iš savo pinigų nuo nauju metu turi važiuoti kiekviena diena beveik 50km uždirbdamos 400eur, bet ir renginius organizuoti ir kažką daryti iš savo atlyginimo nes gi pinigu nėra…. vietoj to kad vertintų ir saugotų tiek metu pradirbusius žmones sugeba taip suėsti jog nelieka nieko kito kaip tik palikti darbą 🙂 tad sveikinu Telšių rajono miesto savivaldybe praradus dar viena puikia turizmui skirta vieta, kuria galėjote išplėsti 🙂 nieko, kai svarbiausia tik pinigai, tai nuomos variantas yra puiki išeitis 🙂

 3. Zemaitis parašė:

  Vietoj pasipiktinimo reiketu pasakyti aciu Andriui Daciui uz nemokamai irengtas ekspozicijas. Man pikta, kad asmenines zmoniu iniciatyvos priimamos kaip savaime suprantamos ir galvojama, kad uz jas nereikia bent padekoti!

 4. Noj parašė:

  Priimti skubos tvarka nu ir kon anej ten derbs je i tas paskutinis darbuotuos nebgalieji issilaikyti viel geminis sukres i selta vijteli atlyginima gaus uz aciu is muokesciu mokietuoju

 5. Jo parašė:

  Germanto vilos likimas. Perku dvarą už 74 €. Ar parduodate?

 6. Anonimas parašė:

  Skelbam aukciona 😉 as duočiau 100 😎

 7. Kruopa parašė:

  Keliu kainą…/du šimtai..A

 8. Žemaitė parašė:

  Priėmė tik vieną, mat antras kandidatas su dviem aukštaisiais pasirodė per prastas. O gal savivaldybės klerkai protingų bijo??? Matyt dabar ieškos kito kvailelio.

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt