Apkabinimas gali pakeisti savijautą – Vilties linija kviečia atkreipti dėmesį į psichikos sveikatos svarbą Lietuvoje

Parašė:  2018-10-10

Spalio 10 dieną pasaulis mini Psichikos Sveikatos dieną, kuria kviečia rūpintis savo bei aplinkinių psichine sveikata taip pat kaip ir fizine sveikata. Vilties linija, kartu su daugeliu kitų organizacijų, šiemet kviečia kelti diskusiją ir klausimus, apie psichinės sveikatą Lietuvoje.

Pasaulinė Sveikatos Organizacija šiemet kviečia atkreipti dėmesį į jaunų žmonių ir jų psichinę sveikatą besikeičiančiame pasaulyje. Jaunuoliai visame pasaulyje yra priversti ištverti intensyvų gyvenimo tempą ir stresą, ko ankstesnės kartos galėjo išvengti. Besiplečiančios interneto technologijų galimybės ne tik atneša daug privalumų, tačiau sukuria ir papildomą spaudimą, nes poreikis būti prisijungus prie įvairių virtualiųjų tinklų bet kuriuo paros metu auga. Taip pat, daugybė jaunuolių šiuo metu gyvena humanitarinių nelaimių paveiktose srityse, paveiktose karinių konfliktų, stichinių nelaimių ir epidemijų. Jauni žmonės, susiduriantys su šiomis ir daugybe susijusių situacijų gali būti ypač paveikiami ir pažeidžiami, o ilgainiui tai gali privesti prie psichinių sutrikimų, teigiama Pasaulinės Sveikatos Organizacijos pranešime.

Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenimis, statistiškai pusė visų psichinių sutrikimų pradeda vystytis sulaukus 14 metų, tačiau didžioji dalis būna nepastebėti, todėl praleidžiama proga užkirsti kelią sutrikimo stiprėjimui. Lietuvos Higienos instituto Traumų ir nelaimingų atsitikimų stebėsenos sistemos duomenimis, sergamumas psichikos ir elgesio sutrikimais Lietuvoje kasmet auga, o 2017 metais siekė 35,16 žmones tūkstančiui gyventojų.

Beveik kas septintas žmogus, kuris kreipėsi emocinės paramos į Vilties liniją telefonu 116 123, kenčia nuo įvairių psichinių sutrikimų, iš daugiau nei 10 tūkstančių pagalbos skambučių per pastaruosius aštuonis mėnesius.

Trečiadienį, spalio 10 dieną, Vilties linija kviečia visus Telšių miesto gyventojus ir svečius į akciją, skirtą atkreipti dėmesį ne tik į psichinę sveikatą, bet ir problematiką Lietuvoje. Akcijos metu bus dalinami nemokami apkabinimai, o Vilties linijos savanoriai bus pasiruošę išklausyti bei atsakyti į visus rūpimus klausimus apie psichinę bei emocinę sveikatą.

Rūpinkimės vieni kitais – kartais net kartu išgertas puodelis arbatos padeda pasijusti geriau.

Vilties linijos komunikacijos ir viešųjų ryšių specialistė Gabrielė Niekytė

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Benas parašė:

    Matot, apsikabinimas Žemaičių nesujaudino (pagal komentarus). Svarbiausia brangstantis vanduo, kurio turime daugiausiai iš viso Pabaltijo ir net Skandinavijos šalių. Bet svarbiausios kuro kainos, kurios vienoje miškingiausių Europos vietų kainuoja brangiausiai. Baikim Suomius maitinti. Jie mus mediena gali užversti. Bet savo saugo. O dėl ko taip yra?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Kaip manote, kiek patarėjų turėtų turėti Telšių rajono savivaldybės meras?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt