Apaštalinio nuncijaus vizitas Telšiuose

Parašė:  2019-03-15

Kovo 5 d. į Telšių vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminariją iš visos Telšių vyskupijos rinkosi kunigai, katechetai, tikybos mokytojai, parapijų tarybų atstovai, nes tą dieną čia lankėsi ir paskaitą apie pasauliečių vaidmenį Bažnyčioje skaitė apaštalinis nuncijus, arkivyskupas dr. Pedro Lopez Quintana.
Garbų svečią atlydėjo jo asmeninis sekretorius kun. Mindaugas Šlaustas, o gausiai susirinkusiesiems pristatė Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. Iš italų kalbos vertėjavo Telšių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios vikaras kun. Egidijus Kumža.
Apaštalinis nuncijus jau baigia savo kadenciją Lietuvoje, Latvijoje bei Estijoje ir yra paskirtas į Austriją.
Vyskupas K. Kėvalas dėkojo garbiam svečiui už atvykimą ir dovanotą laiką Telšių vyskupijos žmonėms bei parengtą pranešimą „Katalikų pasauliečių veikla Katalikų Bažnyčioje Lietuvoje“. Nuncijus Lietuvoje dar bus du su puse mėnesio, o pabaigęs visus čia pradėtus darbus, Popiežiaus Pranciškaus paskyrimu išvyks dirbti nuncijumi į Austriją.
Kalbėdamas apie pasauliečių vaidmenį Bažnyčioje, kiekvienoje parapijoje, arkivyskupas pabrėžė bendradarbiavimo principą: pasauliečiai pakviesti bendradarbiauti su dvasininkais parapijose, bažnytinėse struktūrose, aktyviai įsijungti į pastoracijos darbą parapijose – patarnauti liturgijoje, dalyvauti giedant, prižiūrint bažnyčias, karitatyvinėje veikloje, įvairiose bažnytinėse organizacijose. Dvasininkai pakviesti dalintis atsakomybe su pasauliečiais, nes kiekvieno tikinčiojo uždavinys – skelbti pasaulyje Evangeliją ten, kur dirbama, kur gyvenama. Pasauliečiai savo veikla ir tikėjimu pakviesti keisti pasaulį.
Tikintieji pasauliečiai, anot nuncijaus, negali gyventi dvigubo gyvenimo: bažnyčiose būti tikintys, o pasaulyje tarytum nieko bendro neturėti su Dievu ir Bažnyčia. Tikintis pasaulietis visada išlieka tvirtu tikėjimo žmogumi ir taip liudija dievišką tiesą ir Bažnyčioje, ir pasaulyje.
Po konferencijos arkivyskupas, Telšių vyskupijos ganytojas ir nemažas būrys kunigų aukojo šv. Mišias.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt