Ant Bilionių piliakalnio pagerbti Pilėnų didvyriai, paminėti Žemaitijos metai

Parašė:  2019-03-15

Varnių regioninio parko direkcija, Bilionių seniūnija, Žemaičių kultūros draugija ir Šilalės kraštiečių draugija kvietė vasario 24 d. Lietuvos ir Žemaitijos krašto istorijos mylėtojus susirinkti ant Bilionių piliakalnio ir kartu pagerbti Pilėnų didvyrius.
Šviečiant saulei, ant piliakalnio sugužėjo kaip niekad daug svečių. Šiais metais žemaitukų veislės žirgais atjojo net 12 raitelių. Raiteliams vadovavo nenuilstantis žemaitukų veislės žirgų mylėtojas ir garsus keliautojas Vaidotas Digaitis.
Varnių regioninio parko kultūrologas Linas Šedvilas pristatė į renginį atvykusius svečius: archeologą Gintautą Zabielą, Žemaičių kultūros draugijos pirmininką Stasį Kasparavičių, Šilalės rajono merą Joną Gudauską, Šilalės kraštiečių draugijos pirmininką ir etnoglobos tarybos pirmininką Virgilijų Jocį.
Trumpai apie istorinius įvykius papasakojo bilioniškis Zenonas Levickis. Susirinkusieji stebėjo žemaitukų veislės žirgų pasirodymą, klausėsi iš Vilniaus atvykusio folkloro ansamblio „Visi“ (vadovas Evaldas Vyčinas) atliekamų karinių dainų, vyrai ant piliakalnio viršūnės sušoko tradicinį žemaitišką šokį „Meškutė“.
Piliakalnio papėdėje esančioje etnografinėje sodyboje visi norintys galėjo išbandyti ėjimą „pojūčių taku“, pajodinėti žirgais, smagiai pačiuožti vienomis slidėmis keturiese. Kiti su kovine ietimi bandė pataikyti į kopūsto galvą, išbandė rankos taiklumą šaudydami iš lankų. Pasišokti ir padainuoti drauge kvietė ir Šilalės rajono kultūros centro folkloro ansamblis „Veringa“ (vadovė Jolanta Kažukauskienė). O kad sveteliai ir renginio dalyviai nebūtų išalkę, Bilionių seniūnė Loreta Daukantienė su Bilionių bendruomenės atstovais visus atvykusiuosius vaišino žemaitišku šiupiniu ir kugeliu.
Varnių regioninio parko inf.

 

Ur­tės ŠED­VI­LAI­TĖS nuo­tr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt