Anoniminių alkoholikų draugijos nariai jau trylika metų dalijasi savo patirtimi

Parašė:  2014-03-06
Telšių apskrities verslo inkubatoriuje paminėtas Telšių anoniminių alkoholikų grupės „Ramybė“ 13-asis gimtadienis.
Anoniminiai alkoholikai – tai draugija vyrų ir moterų, kurie dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.

Į tryliktąjį grupės „Ramybė“ gimtadienį atvykęs Telšių r. savivaldybės meras Vytautas Kleiva kalbėjo: „Džiugu, jog jūs mokotės iš savo klaidų. Visuomenės požiūris į organizacijas jau keičiasi, visi pamažu supranta, jog alkoholizmas yra liga. Nepraraskite optimizmo, nepasiduokite gyvenimo negandoms.“
LR Seimo nario Valentino Bukausko linkėjimus visiems perdavė jo padėjėja Regina Lukauskienė.
Apie anoniminius alkoholikus
Anoniminių alkoholikų draugijos nariai dalijasi savo patirtimi, jėgomis ir viltimi, norėdami padėti sau ir kitiems sveikti nuo alkoholizmo.
Vienintelė sąlyga būti draugijos nariu – noras mesti gerti, o pagrindinis tikslas – būti blaiviems ir padėti kitiems alkoholikams pasiekti blaivybę.
Anoniminiai alkoholikai nemoka nei stojamojo, nei nario mokesčio, draugija išsilaiko iš narių įnašų.
Anoniminių alkoholikų draugija nesusijusi su jokiomis sektomis, tikėjimais, organizacijomis ar įstaigomis, vengia bet kokių ginčų, neremia jokių judėjimų ir jiems neprieštarauja.
Į anoniminius alkoholikus kreipiasi žmonės, kurie prarado sugebėjimą valdyti savo potraukį į spiritinius gėrimus ir kuriems dėl girtuokliavimo atsirado įvairiausių komplikacijų. Šiuos asmenis vienija bendra alkoholizmo problema. O susitikdami ir bendraudami jie visi kartu padeda kitiems alkoholikams.
Žmonių istorijos
Renginio metu ne vienas grupės „Ramybė“ narys pasakojo savo gyvenimo istoriją, sunkią kovą su alkoholizmu.
Pirmoji istorija: „Alkoholis mano gyvenime atsirado nuo 14 metų ir kuo toliau, tuo vis gilyn klimpau. Kai pradėjau suprasti, kad čia jau yra problema, bandžiau koduotis. Po kelių mėnesių vėl palūžau – pradėjau gerti. Lankiau ir grupę „12 žingsnių“. Tai man padėjo blaiviam išbūti keletą savaičių. Kiek vėliau mane stipriau paveikė spaudoje publikuotas vienas straipsnis apie Minesotos programą. Nuo 1996 m. esu grupėje „Ramybė“ ir esu blaivus.“
Antrasis pašnekovas savo gyvenimą pavadino ilgu keliu per kopas. Vyriškis sako praradęs viską ir jau nebeturėjęs jokios išeities – visas gyvenimas buvo sudarkytas: „Štai vieną dieną sustojau ir pagalvojau: ką daryti? O gyventi norėjosi žvėriškai. Kai dabar žvelgiu atgal, tada man reikėjo tik tiek nedaug, pripažinti, jog esu alkoholikas. Šiandien aš esu blaivus…“
„Aš nenoriu viešai kalbėti, nenoriu lankyti alkoholikų draugijos, tačiau esu apsisprendusi daryti viską dėl savo blaivybės“, – drąsiai renginio metu kalbėjo viena draugijos narė. Augusi alkoholikų šeimoje, ši moteris viltingai žvelgė į ateitį ir svajonėse piešė visiškai kitokį, šviesesnį, savo gyvenimą. Tačiau likimas jai pateikė kitus išbandymus: gyvenimo alkį malšino alkoholiu, bėgant laikui, pradėjo išgėrinėti viena, keliskart bandė išeiti iš gyvenimo. Viskas pajudėjo, kai moteris įsivardijo, kad alkoholis yra jos problema. Nuo tada pradėjo eiti blaivybės keliu ir nebebijo savo gyvenimo.
 
Jei Jums ar Jūsų šeimos nariams, draugams, bendradarbiams ar kitiems reikia pagalbos dėl alkoholio vartojimo, kreipkitės į:
* anoniminių alkoholikų grupę „12 žingsnių“ (Stoties g. 33, Telšiai, tel. 8 611 16274);
* anoniminių alkoholikų grupę „Ramybė“ (Turgaus a. 4, Telšiai, tel. 8 611 24929).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt