Andriui Daciui – „Auksinis feniksas“

Parašė:  2017-12-01

Lapkričio 27 dieną Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu buvo įteikti didžiausios šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos – apdovanojimai „Auksinis feniksas“. Tai – vienas reikšmingiausių visos šalies apdovanojimų kultūros srityje.
Šioje šventėje „Auksiniu feniksu“ nominacijoje „Metų partneris“ apdovanotas Telšių kultūros centro partneris Žemaičių kultūros draugijos Telšių pavieto pirmininkas Andrius Dacius.
Aurelija SERVIENĖ
Sveikinimai
„Auksiniai feniksai“ tądien įteikti „Geriausiam metų kultūros centro vadovui“, „Geriausiam metų kultūros ir meno kūrėjui“, „Geriausiam metų kultūros centro partneriui“, „Metų kultūros rėmėjui“ ir „Metų kultūros politikui“. Į penkias garbingas nominacijas pretendavo per penkiasdešimt kandidatų. Visus šventės dalyvius pasveikino Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, LR Seimo narys, Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
Nominaciją „Geriausias kultūros centro partneris“ paskelbė ir apdovanojimą telšiškiui A. Daciui įteikė Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.
„Auksinio fenikso“ nominantas A. Dacius apdovanojimą pelnė už nenuilstamą gimtosios žemaičių kalbos, tradicijų, papročių saugojimą, puoselėjimą ir sklaidą, nuolatinę partnerystę bei aktyvų bendradarbiavimą, telkiant miesto ir rajono bendruomenės narius į įvairaus pobūdžio etnokultūrinius renginius, nuoširdų prisidėjimą ir pagalbą organizuojant valstybinių švenčių, įžymių istorinių datų paminėjimus, įvairaus pobūdžio masinius renginius ir rajonui bei valstybei svarbius įvykius.
Telšiškį Vilniuje vykusiose iškilmėse sveikino rajono meras Petras Kuizinas, Seimo narys Valentinas Bukauskas, Savivaldybės tarybos nariai Alfreda Tamoševičienė ir Kajetonas Šliogeris, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Eglė Macienė ir vyr. specialistė Eglė Barčauskienė, rajono kultūros centrų atstovai, dukra, anūkės, brolis ir kt.
Jaudinantis momentas
A. Dacius „Telšių ŽINIOMS“ prisipažino nebesitikėjęs gyvenime dar patirti tokių jaudinančių momentų. Žemaičiui „Auksinio fenikso“ apdovanojimas – ne tik didelis įvertinimas už nuveiktus darbus, bet dar didesnis paskatinimas nesustoti.
„Apdovanojimas mane dar labiau įpareigoja dirbti ateityje“, – žadėjo A. Dacius. Nominantą sužavėjo gražios iškilmės. Jis teigė, kad būti Vilniaus rotušėje ir gauti tokį apdovanojimą yra tikra šventė. Kiekvienas iš penkių nominantų buvo atskirai pagerbtas, gavo po statulėlę ir diplomą, kiekvienam jų skambėjo muzikinis kūrinys.
„Auksinio fenikso“ statulėlė telšiškio namuose bus padėta garbingoje vietoje, šalia kito apdovanojimo, kurį A. Dacius gavo iš Vynerio fondo už savanorystę.
Pelnytą garbingą apdovanojimą įvertino ir kolegos – jau kitą rytą A. Dacių iškilmingai pasitiko ir pasveikino Naujamiesčio mokyklos kolektyvas.
Trys „Auksiniai feniksai“
A. Dacius į Telšius parvežė trečiąjį „Auksinį feniksą“. Pirmąjį 2014 m. pelnė Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė – kaip geriausias metų kultūros centro partneris, o 2015 m. „Geriausio kultūros centro vadovo“ nominacija atiteko Nevarėnų kultūros centro direktoriui Albinui Šmukštai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt