Alvydas Krištupas: „Pats geriausias darbas yra tas, kuris tau tinka ir patinka“

Parašė:  2017-09-22

Emigracijos fone matyti jauną žmogų, pradedantį savo verslą, – geras ženklas: Žemaitija stiprėja! Telšiuose advokato paslaugas pradėjo teikti teisininkas Alvydas Krištupas. Jo kontoros durys klientams atvertos adresu: Iždinės g. 7, Telšiai.
Dešimties metų teisinio darbo stažą turintis 38-erių advokatas daugiausia dirba su civilinėmis bylomis ir gali didžiuotis, jog dauguma jų yra užbaigtos labai sėkmingai.
Apie savo sėkmės kelią, studijas ir karjeros šuolius A. Krištupas sutiko pasidalyti su „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojais.
Aurelija SERVIENĖ
A. Krištupas – ne telšiškis, gimė ir keletą metų gyveno Plungėje. O nuo šešerių su šeima persikėlė į Platelius. Baigęs vidurinę mokyklą, studijuoti pasirinko Klaipėdos pedagogikos mokyklą, įgijo prancūzų kalbos mokytojo specialybę. Ir čia prasidėjo jo darbinis kelias.
Nuo 2002-ųjų dvejus metus dirbo Žemaitijos nacionalinio parko Platelių lankytojų centro vedėju. 2004 m. gavo darbą buvusioje Telšių apskrities viršininko administracijoje. Čia įsidarbino Regioninės plėtros departamento Regiono ekonomikos ir socialinio vystymo skyriuje vyr. specialistu. Vėlgi buvo paskirtas atsakingas už turizmą.
Svajonės link
Dirbdamas A. Krištupas jau studijavo teisę Mykolo Romerio universitete – pamažu pradėjo judėti savo svajonės link.
Apie teisininko karjerą advokatas tik dabar atvirai pasakoja, mat būdamas moksleivis, kaimo vaikas nedrįsdavęs apie tai garsiai prasitarti. „Tais laikais, kai gyvenome kaime, teisė ir medicina mums buvo kažkas labai tolima. Nors viduje visada apie tai svajojau, domėjausi ir norėjau žinoti savo teises: ką aš galiu, o ko negaliu. Matyt, užuomazgos mano pasąmonėje buvo jau seniai“, – tikino pašnekovas.
Vyriškis teigė, kad šeimoje ar jo aplinkoje teisininko pavyzdžio jis neturėjo – buvo tik vidinė trauka į šią sritį. „Galbūt studijos dideliame mieste – Klaipėdoje, mane pastūmėjo siekti savo tikslo, praplėtė pasaulėžiūrą, kad viskas įmanoma. Ir gyvenimas man tai patvirtino“, – kalbėjo advokatas.
Pirmieji teisinio darbo žingsniai
2006 m. A. Krištupas įgijo teisinį išsilavinimą. Ir netrukus pradėjo žengti pirmuosius teisinio darbo žingsnius. Taip jau susiklostė, jog kaip tik tuo metu Telšių apskrityje pas Vyriausybės atstovą buvo reikalingas teisininkas. Su džiugesiu ir pagarba A. Krištupas atsimena pirmuosius savo mokytojus Algimantą Čepį ir Loretą Bagdonavičienę. Tai – žmonės, padėję įgyti be galo daug žinių ir darbinės patirties.
Naudinga patirtis
2010 m. A. Krištupui atsiranda dar viena karjeros galimybė. Jis pagal savo išsilavinimą pradeda dirbti teisėjo padėjėju Plungės teisme. Septynerius metus šioje srityje Alvydas prilygina teisinių žinių aukso kasykloms.
„Šiandien Lietuvos teismuose labai sudėtinga situacija. Tiek teisėjams, tiek jų padėjėjams ir visam personalui tenka didžiuliai darbo krūviai, o bylų kiekis nemažėja. Man, kaip teisėjo padėjėjui, visada siekusiam kažko daugiau, didelis krūvis išėjo į naudą. Šią neįkainojamą patirtį aš vadinu teisinių žinių aukso kasyklomis. Septynerius metus aš labai daug dirbau, stengiausi, visada norėjau tobulėti ir šiandien kur aš esu, tuo labai džiaugiuosi“, – pasakojo advokatas.
Teisinio darbo dešimtmetis
Susumavus sėkmingą karjeros kelią, dabar A. Krištupas skaičiuoja pirmąjį teisinio darbo dešimtmetį, kuris suteikė labai tvirtus pamatus jo advokato darbe.
Praėjusiais metais Alvydas pasitraukė iš Plungės teismo ir atidarė savo advokato kontorą Telšių mieste.
„Šešeri metai, kažkada praleisti Telšiuose, man paliko labai gerą įspūdį. Buvę bendradarbiai, pažįstami, gražus miestas lėmė mano apsisprendimą įsikurti būtent čia“, – sakė pašnekovas.
A. Krištupas daugiausia dirba su civilinėmis bylomis. Ir gali didžiuotis, jog dauguma jų yra užbaigtos labai sėkmingai. Jo klientų ratas gana platus, mat advokato profesija niekada neapsiriboja viena konkrečia vietove. Tenka dažnai vykti atstovauti savo klientams ir į kitus miestus.
Visada žinojo, ko nori
Šiandien jaunimas dažnai svajoja apie teisininko kelią. Advokatas tikino, kad tai nėra blogai: „Svarbiausia noras, nes pats geriausias darbas yra tas, kuris tau tinka ir patinka. Nors teisininko darbas nėra lengvas, svarbiausia, kad jis būtų mėgstamas ir teiktų malonumą, tada bus lengva dirbti. Man visada buvo lengva siekti savo tikslų, nes aš visada žinojau, ko noriu.“
Išskirtinė galimybė
A. Krištupas sakė, jog jo kontoros duris telšiškiai atveria su įvairiausiomis problemomis. Vieni užeina tik pasitarti, kiti pasakoja konkrečias situacijas, būna ir taip, jog išanalizavus situaciją, problemą pavyksta išspręsti ir be teisminių procesų. Aišku, pasitaiko ir sudėtingesnių bylų – todėl teisiniai procesai užtrunka.
Gyventojams dažnai iškyla teisinių klausimų ir jie susiduria su problema, kur rasti reikalingą atsakymą. Kartais žmonės, spręsdami teisines problemas, nenori viešinti vardo ar pavardės, o problemos būna panašios, tad advokato pasiteiravome, ar jis galėtų atsakyti į „Telšių ŽINIŲ“ skaitytojų klausimus spaudoje. A. Krištupas mielai sutiko padėti Telšių rajono gyventojams ir kviečia dominančiomis temomis jam rašyti el. paštu: alvydas.kristupas@gmail.com arba į redakciją el. paštu: tz@tzinios.lt (klausimus perduosime). Atsakymai į aktualius klausimus bus spausdinami „Telšių ŽINIOSE“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telšietis parašė:

    Aš vis galvoju apie mūsų viešąjį valdymą. Išsirenkame tokius kokius išsirenkame, o jie savivaliauja. Visokie skandalai su tvoromis, stogais, mokyklos direktoriui pavaldiniai aplinką tvarko ir t.t. Ir ką gyventojas paprastas gali padaryti be to, kad kitais rinkimais nebalsuoti? Ar yra paprastam žmogui galimybė sakykim kokį seniūną už neveiksnumą, mokyklos direktorių, savivaldybės kokį klerką ar savivaldybės direktorių pašalinti ar kitaip sustabdyti jų veiklą? Galėtų gerbiamas advokatas pakonsultuoti tokiu klausimu. Pavyzdžiui auditas nustatė daug visokių pažeidimų savivaldybėje, bet nuo to niekas nesikeičia. Prokuratūra nieko nedaro. Tai aplamai ar yra galimybė ką nors padaryti? Apart viešinimą?

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt