Aktyvi ir kūrybinga „Bočių“ kelionių organizatorė Z. Godeliauskienė

Parašė:  2017-06-02

Jau kelinti metai Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Telšių skyriaus nariai, vadovaujami pirmininko Kajetono Šliogerio, aktyviai leidžia laiką keliaudami. Šaltuoju metų sezonu vyksta į koncertus, spektaklius, o atšilus orams, keičia kelionių pobūdį ir keliauja po Lietuvą: gėrisi jos gamta, miestais, dalyvauja šventėse ir kt.
Antri metai „Bočių“ kelionių maršrutais, organizaciniais reikalais atsakingai rūpinasi ir keliones savo išmoningumu papildo aktyvi „Bočių“ narė, mokytoja Zita Godeliauskienė.
Aurelija SERVIENĖ
Keliauja kartu
Z. Godeliauskienė Telšių „Bočių“ gretose – treji metai. „Sužinojusi, jog mieste yra tokia draugija ir čia žmonės dirba, aukojasi be atlyginimo, atėjusi labai norėjau kuo nors prisidėti ir aš. Norėjau padėti. Pamenu, pirmasis mano darbas buvo išrašyti kvietimus į šventę“, – pasakojo telšiškė.
Pati kelionių organizavimo pradžia buvo visai netikėta. „Dukra man padovanojo bilietą į koncertą, tai sužinojusios draugės panoro keliauti kartu. Norinčių važiuoti būrelis vis didėjo, pagalvojau, o kodėl mes, „Bočiai“, negalėtume keliauti visi. Nuo tada ir prasidėjo kelionių organizavimas“, – kalbėjo pašnekovė.
Per trejus metus draugijos gretose moteris pamatė ir įsitikino, kad „Bočių“ susibūrimai žmonėms ypač naudingi. Draugija išjudino ne tik miesto gyventojus – į veiklą įsitraukė ir visas Telšių rajonas. „Džiugu, jog galime žmonėms padėti išvažiuoti pamatyti kitus miestus, nes tikrai yra tokių, kurie be mūsų niekaip neišvažiuotų“, – tvirtino telšiškė.
Z. Godeliauskienė teigė negalinti išskirti, kokias keliones žmonės labiau renkasi, ką labiau mėgsta – koncertus ar spektaklius. „Ką beorganizuotume, visada pilnas autobusas. Visur žmonės noriai važiuoja. Būna ir taip, kad imame papildomą transportą ar net kartojame kelionę. Jau keliskart vykome į Nidą, Anykščius, keliavome panemune ir kt.“, – sakė moteris.
Šio sezono išvykos
Šiemet Telšių „Bočiai“ surengė jau šešias išvykas. Birželio 11 dieną Jelgavoje gėrėsis smėlio skulptūromis, Hercogų rūmais. Šios vasaros planuose – aplankyti Trakus, Anykščius, Žagarės vyšnių festivalį, dar kartą plaukti į Nidą, bandoma tartis dėl viešnagės Merkinėje.
„Kai praėjusį sezoną daugiau važinėjome čia pat po Lietuvą, tai šiemet jau renkamės maršrutus po Latviją ir Lenkiją. Žmonių netrūkstame – pilni autobusai“, – tikino kelionių organizatorė.
Kelionių kryptis, spektaklių repertuarus Z. Godeliauskienė sakė atrenkanti kartu su pirmininku K. Šliogeriu. Abu pateikia pasiūlymus, o vėliau viską aptaria ir su „Bočiais“, visada paklausia, pasidomi, ko žmonės norėtų, kokių kelionių pageidautų.
Keliaujant kartu su „Bočiais“, telšiškei be galo smagu matyti visus draugiškai nusiteikusius, atjaunėjusius, pamiršusius savo kasdienybę, problemas žmones.
Z. Godeliauskienė į savo darbą – organizuoti keliones – žiūri itin atsakingai. Moteris ne tik turi visus grafikus, maršrutus, jos registracija tvarkingai suguldyta į sąsiuvinius, bet ir kiekvienai kelionei pasiruošia programas: su eilėmis, kūryba, istorija, pritaikyta būtent kelionės maršrutui. „Man visos kelionės kelia pasitenkinimą, ypač kai matai, kad žmonės džiaugiasi pabuvoję ten, kur nėra buvę“, – džiugesio neslėpė pašnekovė.
Pernai per sezoną „Bočiai“ suorganizavo 15 išvykų. Pensinio amžiaus žmonėms visada apsimoka keliauti su „Bočiais“ – tai ne tik pigiau, bet ir daug paprasčiau: žmogui nereikia rūpintis maršrutu, nereikia planuoti laiko, derinti muziejų, pirkti bilietų internetu ir pan. – visa tai labai atsakingai suplanuoja Z. Godeliauskienė.
Draugiški žmonės
Kelionių organizatorė nepaprastai šiltai atsiliepia apie K. Šliogerį: „Tai – nepamainomas organizatorius, nepaprastai pasiaukojęs žmogus, negailintis savo laiko, savo lėšų. O kiek jis idėjų turi! Visada su juo ekskursijose jaučiuosi saugi, kartu išsprendžiame visas iškilusias problemas.“
Džiugu, jog „Bočių“ draugijos narius ištikimai jau daug metų veža vairuotojas Algis Antanas Jazdauskas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Janina parašė:

    Šaunuolė, taip ir toliau. Sėkmės Jums, p. Zita.

  2. * parašė:

    „Kalvotoji Žemaitija“, susitvarkykite pagaliau savo el.svetainę – labai ilgai reikia laukti, kol atsidaro, pasikrauna puslapis, komentarų laukelis taip pat neveikia…

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
Šachmatininkų šventė (0)

„Žaibo“ šachmatų klube surengtas turnyras, skirtas Gegužės 1-ajai, Tarptautinei darbo dienai, paminėti. Susirinkusius dalyvius pasveikino ir […]

- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt