Aktuali informacija apie vietinės rinkliavos mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą Telšių rajono gyventojams

Parašė:  2018-03-16

Gyventojai patys gali pasiskaičiuoti, koks bus mokestis už komunalinių atliekų tvarkymą
Nuo 2017 kovo 1 d. Telšių rajono savivaldybė patvirtino naują mokėjimo formą už komunalinių atliekų surinkimą ir šalinimą. Mokestis susideda iš privalomos pastoviosios dalies ir kintamosios dalies sumos.
2017 metais Telšių rajono gyventojai gavo pranešimus už atliekų tvarkymą, kuriuose nurodyta pastoviosios dalies ir maksimali kintamosios dalies suma.
Tikėtina, jog individualių namų gyventojai, kurie atsakingai rūšiavo atliekas, konteinerio ištuštinimo paslauga pasinaudojo mažiau kartų, todėl neišnaudojo maksimalios kintamosios dalies sumos.
Tokiu atveju, gyventojams pranešime, kurį gaus už 2018 metų atliekų tvarkymą, bus išskaičiuota permoka už praėjusį laikotarpį, pagal faktiškai išstumtų konteinerių skaičių.
2018 metų pranešime už atliekų tvarkymą taip pat bus nurodyta maksimali privalomos pastoviosios dalies ir kintamosios dalies suma (vadovaujantis „Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatai“ 54, 59 punktais).
Gavęs mokėjimo pranešimą už atliekų tvarkymą, Telšių rajono individualių namų gyventojas nebūtinai turi mokėti nurodytą maksimalią sumą. Rinkliavos mokėtojas, žinodamas kiek konteinerių išstumia per metus, gali pats paskaičiuoti kokią sumą mokės už kintamąją rinkliavos dalį. (Kitoje pranešimo už komunalinių atliekų tvarkymą pusėje pateikta lentelė, kurioje nurodytos konkrečios kintamosios dalies sumos, pasirinkus konteinerio tūrį ir išvežimų dažnį).
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ primena, jog vadovaujantis 2017 m. vasario 23 d. Nr. T1-1 „Dėl Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodikos ir Telšių rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ minimalus išstumiamų konteinerių skaičius yra 13 kartų, iki 39 – maksimalus (priklausomai nuo gyvenamosios vietos).
Taigi, apskaičiavus kintamosios dalies mokestį, būtina pridėti ir pastovią privalomą rinkliavos dalį. 44 Eur – pastovioji rinkliavos įmokos dalis, kurią turi mokėti visi Telšių rajono savivaldybės teritorijoje esančio nekilnojamojo turto objektų savininkai ar jų įgalioti asmenys. Gautą galutinę kintamosios ir pastoviosios dalies mokesčio sumą gyventojas sumoka už atliekų tvarkymą.
Vietinės rinkliavos pranešimus už komunalinių atliekų tvarkymą už 2018 metus Telšių rajone pirmiausia gaus daugiabučių gyventojai. Kadangi individualių namų gyventojams vykdomi kintamosios dalies programiniai perskaičiavimai pagal faktiškai išstumtą konteinerių skaičių, todėl pranešimus gaus vėliau.
Galimybė susimažinti mokestį už komunalines atliekas rinkliavos mokėtojams, kurie nesinaudos savo nekilnojamo turto objektu
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ pažymi, kad rinkliavos mokėtojai, kuriems nebus reikalinga komunalinių atliekų tvarkymo paslauga, nes tam tikrą laikotarpį nesinaudos nekilnojamo turto objektu, privalo užpildyti ir pristatyti prašymą – sąžiningumo deklaraciją, kuriame nurodo nekilnojamo turto adresą ir deklaruoja laikotarpį, nuo kada iki kada nesinaudos atliekų tvarkymo paslauga.
Gyventojai prašymą – sąžiningumo deklaraciją privalo pildyti TIK už būsimą laikotarpį. O jam pasibaigus, ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, privalo pateikti pažymą apie sunaudotos elektros energijos kiekį, kuris per metus negali viršyti 100 kWh, per ketvirtį – 25 kWh. Deklaruojamas laikotarpis negali būti trumpesnis negu 6 mėn. ir ilgesnis negu 12 mėn.
Prašymo – sąžiningumo deklaracijos formą rasite internetinėje svetainėje www.tratc.lt. Užpildytus ir pasirašytus dokumentus galite pateikti UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ atliekų tvarkymo specialistei – kontrolierei, dirbančiai Turgaus a. 7, Telšiuose pirmadieniais ir antradieniais 8–17 val.(pietų pertrauka 12–12.45 val.) Arba siųsti elektroniniu paštu rasa.varpucianskiene@tratc.lt ir jovita.saudargiene@tratc.lt.
Pasikeitimai prekybos ir paslaugų paskirties objektų savininkams
2018 m. sausio 25 d. Nr. T1-7 sprendimu, Telšių rajono savivaldybės taryba patvirtino pakeitimus prekybos ir paslaugų paskirties objektams.
Pastovioji vietinės rinkliavos už komunalines atliekas įmokos dalis prekybos paskirties objektams, kurių plotas iki 100 m2 yra 90 Eur. Nuo 100–500 m2 – 180 Eur. 500–3 000 m2 – 500 Eur. Per 3000 m2 – 1 200 Eur.
Paslaugų paskirties objektams, kurių plotas yra iki 100 m2 pastovioji įmokos dalis metams – 90 Eur. Per 100 m2 – 190 Eur.
Siekiant objektyviai nustatyti vietinės rinkliavos mokestį už komunalinių atliekų tvarkymą, rinkliavos mokėtojai, turintys prekybos ir/ar paslaugų paskirties objektus ir norintys, kad vietinės rinkliavos mokestis už atliekų tvarkymą Telšių rajone būtų perskaičiuotas pagal naujai įsigaliojusius pakeitimus, privalo pristatyti dokumentus, kuriuose būtų nurodytas jiems priklausančio objekto, kuriame vykdoma prekybos ar paslaugų veikla, plotas (registrų centro išrašas, nuomos sutartis, sąžiningumo deklaracija). Dokumentus pristatykite arba juos išsiųskite anksčiau minėtais adresais.
UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. bukimevieningi.lt parašė:

    bukimevieningi.lt rašo apie tai ką kiti nutyli

  2. as parašė:

    turim ūkinį pastatą, kad neužaltų vanduo šildome per žiemą el. pečiuku. Susuka apie 200 kw per mėnesį. Vadinasi šiukšliname tenai ir reiks mokėti.

  3. alsi parašė:

    gadunave siuksliu isvezimas kainuos 82 eurus valio

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
LILIPUTŲ CIRKAS – kovo 23 d. 12 val. Telšiuose! Jubiliejinė 30-mečio programa! (1)

DĖMESIO! Išsikirpus šią skrajutę, kurią rasite „Telšių ŽINIŲ“ laikraštyje – taikoma 1 Eur. NUOLAIDA. Garsiausia pasaulyje […]

2019-02-26
DŽENTELMENAI (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Paskutinį kovo sekmadienį bus įvedamas vasaros laikas. Kokia Jūsų nuomonė?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt