Akcijos „Garažiukas“ rezultatai nedžiugina

Parašė:  2017-11-14

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai, vykdydami akciją „Garažiukas“, visą mėnesį rengė reidus ir tikrino gyvenamąsias teritorijas, garažų masyvus ir automobilius remontuojančias įmones bei asmenis. Nustatyta daugiau kaip 70 aplinkosauginių pažeidimų. Atsakingiems asmenims surašyti protokolai ir jau paskirta baudų už daugiau kaip 3 000 eurų.
ŠRAAD pareigūnai, vykdydami akciją „Garažiukas“, surengė 40 reidų. Patikrinta daugiau kaip 100 fizinių asmenų ir ūkio subjektų. Rezultatai tikrai nėra džiuginantys – nustatytas 71 aplinkosauginis pažeidimas. Daugiausiai pažeidimų nustatė Šiaulių agentūra – 16. Po 13 pažeidimų užfiksuota Mažeikių ir Plungės rajonuose, 10 – Telšių rajone.
Automobilius remontuojantys asmenys ir įmonės vis dar aplaidžiai tvarko jų veikloje susidarančias pavojingas atliekas. Atliekos nerūšiuojamos, maišomos su komunalinėmis atliekomis, nevedama jų apskaita, o kartais net teršiama aplinka. Patikrinimus vykdę aplinkosaugininkai atsakingiems asmenims surašė protokolus. Už netinkamą atliekų tvarkymą, apskaitos nevykdymą Administracinių nusižengimų kodeksas fiziniams ir juridiniams asmenims numato baudas nuo 90 iki 440 eurų.
Nemažą dalį nustatytų pažeidimų sudaro ir eksploatuoti netinkamų transporto priemonių ardymas. Šią veiklą vykdantys asmenys turi turėti taršos leidimus ir laikytis kitų aplinkosauginių reikalavimų. Deja, neretai automobiliai ardomi kaip papuolė, liejasi alyva, mėtosi filtrai, o mašinų dalys sandėliuojamos tiesiog ant žemės įvairiose pakampiuose.
Administracinių nusižengimų kodeksas už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1 700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1 150 eurų.
Aplinkosaugininkai ENTP ardymo veiklą vykdžiusiems asmenims ne tik surašė protokolus, bet ir teikė privalomuosius nurodymus nutraukti veiklą ir perduoti ENTP ardymo metu susidariusias atliekas atliekų tvarkytojams ir tai liudijančius dokumentus pateikti ŠRAAD agentūroms.
Nepaisant didelių baudų, pasitaikė asmenų, kurie dėl ENTP ardymo įkliuvo jau ne pirmą kartą. Kai kurie iš jų, siekdami sumėtyti pėdas, pakeitė veiklos vietą, tačiau neteisėto verslo nemetė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

AR kaupiate pensiją privačiuose pensijų fonduose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt