A. Jonušo kūrinių iš gintaro paroda „Draugams“

Parašė:  2017-09-26

Rugsėjo 15 dieną Telšių r. savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešojoje bibliotekoje vyko Telšių miesto garbės piliečio, dailininko, juvelyro Alfredo Jonušo gintaro dirbinių parodos atidarymas, skirtas autoriaus kūrybos darbų 50-mečiui paminėti. Paroda veiks iki spalio 30 d.
Parodos autorių sveikino Seimo narys Valentinas Bukauskas, Telšių miesto seniūnas Kazys Lečkauskas, skulptorius Osvaldas Neniškis, medalininkas, skulptorius, dailininkas Romualdas Inčirauskas, juvelyras Gražvydas Kasparavičius, režisierė Alina Gintalienė, draugai, bičiuliai, jo kūrybos gerbėjai. Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės sveikinimą perdavė jos padėjėja Gitana Piktužytė.
Autorinę savo darbų parodą „Draugams“ juvelyras paskyrė Lietuvos ir užsienio draugams. Parodoje telšiškis pristato visą savo kūrybos kelią, kuriame visa gausybė darbų iš gintaro: „Tiroliečių muzika“, Žemaičių kunigaikščiui Vykintui skirti gintariniai galvos apdangalai, čia pat skeptras ir valdovo rutulys, puošnios segės, suvenyrai, papuošalai, japonų vėduoklė su gintaro ir mamuto kaulo detalėmis ir kt. Šalia eksponuojami suvenyrai, skirti Lietuvos 1000-mečiui, bei gintarinių apdarų kolekcija, ruošta specialiai Rio de Žaneiro karnavalui Brazilijoje.
Alfredas Jonušas yra surengęs daugiau nei 25 autorines parodas Lietuvoje ir užsienyje. 1998 m. Liaudies meno rūmų buvo išrinktas atstovauti Lietuvos gintarui Baltijos valstybių etninės kultūros pristatyme Vašingtone, Smithsonian festivalyje, JAV. 2000 m. Kultūros ministerijos ekspertų komisijai pritarus projektui „Žemaitijos regiono ir Japonijos kultūrinio bendradarbiavimo plėtojimas“, dalyvavo Lietuvos delegacijoje su gintaro paroda „Lietuvos dienose“ Saporo ir Tokijo miestuose, Japonijoje. 2005 m. kūrėjui suteiktas Telšių miesto garbės piliečio vardas. 2008 m. suteikta Valstybinė II laipsnio pensija už nuopelnus kultūrai. 2012 m. A. Jonušas Prezidentės buvo apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ sidabro medaliu.
„Telšių ŽINIŲ“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar patenkinti mokinių maitinimu ugdymo įstaigose?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2018 tzinios.lt