Staigmena Sauliaus Petreikio klausytojams: albumas „Jūrėse“

Parašė:  2019-03-07

Multiinstrumentininkas Saulius Petreikis savo muzikos klausytojus nuolat kuo nors nustebina ir savo muzikos gerbėjus kaskart pradžiugina egzotiškų instrumentų skleidžiamais sąskambiais, projektais, padedančiais prisiminti ar iš naujo atrasti lietuvių liaudies melodijas bei autentiškus senuosius lietuvių instrumentus. Netikėti kūrybiniai posūkiai, improvizacijos ir gaivališkas spontaniškumas scenoje – yra tai kuo žavisi S. Petreikio klausytojai.

Šį kartą į klausytojams ruošiamų siurprizų kategoriją būtų galima priskirti ir naująjį S. Petreikio kūrinį „Jūrėse“, išsiskiriantį tiek savo formatu, tiek turiniu. Tai pirmasis solinis muzikanto kūrinys, kuris išleidžiamas ne tik kompaktine, bet ir viniline plokštele. „Mintis apie vinilą buvo brandinta trejus metus ir jo pasirodymui taip pat ruoštasi ilgai, tad į plokštelę sudėti kūriniai yra išpuoselėti, išieškoti ir atrinkti galvojant apie formatą“, – teigia autorius. „Jūrėse“ yra ir pirmasis menininko albumas, įrašytas kartu su styginių sekstetu (Vytautas Mikeliūnas, Laura Staponkutė, Jurga Gaubytė, Ugnė Petrauskaitė, Onute Švabauskaitė, Mariusz Prasniewski). Nors šis įrašas yra pirmasis S. Petreikio albumas, kuriame melodijos atliekamos pritariant styginiams instrumentams, pats atlikėjas nemano, kad tai žymi kokį nors naują kūrybinio kelio posūkį: „kamerinio orkestro skambesys mane visada žavėjo, jau ir anksčiau esu atlikęs savo kūrinius skambant styginiams, juk pasaulio muzika itin darniai dera su styginių instrumentų skleidžiamais garsais“.

Naujasis S. Petreikio kūrinys „Jūrėse“ susideda iš kelių kiekvieno žmogus gyvenime pamatinių – namų ir pasaulio – temų. Pirmosios dalies melodijos tarytum byloja apie pačią autoriaus asmenybę, pasakoja apie jo namus, glaudų ryšį su konkrečia vieta, pilnatvės patyrimą, antrojoje dalyje žvilgsnis kreipiamas į pasaulį, bei jo platumas. „Savo klausytojams noriu garsais pasakoti įvairias, man pačiam svarbias istorijas: apie savo namus, apie marių supamą Žemaitiją, apie namuose įmanomą patirti ryšio stiprumą, apie begalinę laisvę ir pasaulį, kokį jį matau savo akimis“, – naujai pasirodžiusį albumą komentuoja autorius, – „žinoma, vienas pats to padaryti negaliu, todėl profesionali komanda, su kuria dirbau, man yra labai svarbi. Brolis Donatas Petreikis yra mano įkvėpėjas, kuris ne tik aranžuoja ir kuria muziką, bet ir supranta mane iš pusės žodžio. Šiame albume taip pat ryškiai išsiskleidžia smuikininko Vytauto Mikeliūno talentas. Be jokios abejonės, albumas taip neskambėtų ir be Jono Jurkūno prisilietimo bei magiškų aranžuočių styginiams sukūrimo. Specialiai šio albumo įrašyti atvyko Danijoje gyvenantis profesionalus džiazo muzikas Mariusz Prasniewski, kurio muzikinis pajutimas mane stebina iki šiol. Taip pat paminėti ir padėkoti noriu ir Normantui Ulevičiui, dirbusiam prie daugelio įrašų suvedimo“.
Albumą įsigyti galima kreipiantis elektroniniu paštu: spmuzika@gmail.com. Daugiau naujienų apie atlikėjo veiklą bei koncertus galite rasti, Sauliaus Petreikio facebook paskyroje –https://www.facebook.com/sauliuspetreikismusic/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Rugpjūtis – paskutinis vasaros mėnuo. Ar užtenka pramogų Telšių rajone?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt