Bibliotekos direktorė J. Sutkutė atleido darbuotoją ir įdarbino savo artimą draugą

Parašė:  2018-06-29

Socialdemokratų partijos Telšių skyriaus veikloje aktyviai dalyvaujanti Jolanta Sutkutė vos prieš metus tapo Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktore, tačiau virš jos galvos jau tvenkiasi juodi debesys. Pastarosiomis dienomis žurnalistus, Telšių rajono merą, Telšių rajono savivaldybės tarybos narius pasiekė nevilties, skausmo kupinas elektroninis laiškas, prašantis gelbėti darbuotojus nuo direktorės, nes esą kone visi bus išmėtyti iš darbo, kaip nutiko sekretorei ir pagalbiniam darbininkui.
Giedra AKAVICKIENĖ
Užtikus direktorę su darbininku, tas skubiai pasišalino
Laiško autorius atskleidė tai, kas ne visiems žinoma. Nors oficialiame bibliotekos tinklapyje skelbiama, kad Ūkio skyriuje vairuotoju ir darbininku dirba Julius Drazdauskas, iš tikrųjų jis yra atleistas. Vietoj jo direktorė į darbą priėmė, anot laiško autoriaus, savo sugyventinį Egidijų Kaubrį.
Kaip laiške tvirtina bibliotekos darbuotoju prisistatantis asmuo, „žmogus iš darbo buvo išmestas pirmadienį (taip, išmestas, nors liepta pasirašyti, kad išėjo savo noru), o jau antradienį direktorė į šio žmogaus vietą parsivedė dirbti savo sugyventinį Egidijų Kaubrį…. tikriausiai komentarų daugiau nebereikia….“ (kalba netaisyta).
Kartu su nuoskaudų kupinu laišku į adresatų elektroninio pašto dėžutes atskriejo ir nuotraukos iš J. Sutkutės „Facebook“ paskyros. Nuotraukose užfiksuotos laimingos akimirkos – meiliai susiglaudę J. Sutkutė su E. Kaubriu atostogauja užsienyje, sodina medelius.
Kadangi bibliotekos internetinės svetainės kontaktuose nurodyta, kad vairuotojas ir pagalbinis darbininkas tebėra J. Drazdauskas, vykstame į vietą patikrinti tai, kas šias pareigas atlieka iš tikrųjų.
Ilgai ieškoti teisybės nereikėjo: atidarius bibliotekos vadovės duris, prie stalo vienas šalia kito sėdėjo direktorė J. Sutkutė ir jos artimas bičiulis E. Kaubrys. Pora šnekučiavosi, gėrė kavą.
Išvydęs žurnalistę, E. Kaubrys skubiai pakilo nuo stalo ir išėjo iš kabineto. Į prašymą pasilikti ir pasikalbėti apie jo įdarbinimą bibliotekoje, E. Kaubrys atsakė, kad tegul direktorė kalba.
Direktorė: „Niekas nenorėjo dirbti, sutiko draugas“
J. Sutkutė „Telšių ŽINIOMS“ pareiškė negyvenanti viename būste su E. Kaubriu. Pastarojo versijos negalėjome išgirsti, nes iš kabineto išgaravo kaip kamparas.
Primygtinai klausiant tai, kas juodu vis dėlto sieja, nes nuotraukose užfiksuotos akimirkos pulsuoja meile, bibliotekos direktorė pripažino, kad jiedu yra artimi draugai.
J. Sutkutės teigimu, buvęs darbininkas ilgai sirgo, o darbų buvo prisikaupusi begalė, tad jos draugas E. Kaubrys ateidavo geranoriškai padirbėti į biblioteką.
Sergant pagalbiniam darbininkui, direktorė pripažino, kad jau dairėsi, kas galėtų jį pakeisti. Esą klaususi ir bibliotekos darbuotojų, gal žino, kas norėtų dirbti po pusę etato pagalbiniu darbininku ir vairuotoju už minimalų atlyginimą. Ir niekas nepanorėjo, tad teko įdarbinti savo artimą draugą E. Kaubrį.
Bibliotekos direktorė aiškino, kad E. Kaubrys įdarbintas bandomajam trijų mėnesių laikotarpiui ir esantis pavaldus ne jai tiesiogiai, o Ūkio skyriaus darbuotojui. Tad, J. Sutkutės nuomone, viskas čia gerai.
Naujoji sekretorė – draugė ar ne?
Kaip laiške tvirtino anonimas, į postą sėdusi direktorė iš bibliotekos išgujo ne tik darbininką. Pirmąja jos auka tapo sekretorė, vietoj buvusiosios dabar esą dirba direktorės draugė. Tačiau J. Sutkutė „Telšių ŽINIOMS“ tvirtino, kad sekretore įdarbinta moteris tikrai nėra jos draugė.
Kaip aiškino J. Sutkutė, senoji sekretorė buvusi pensinio amžiaus, sunkiai susitvarkė su savo darbu, todėl buvo išleista į užtarnautą poilsį, o naująją sekretorę radusi per Darbo biržą.
Reikalauja gerai dirbti, tai sulaukia priekaištų
Šį kartą plačiai Telšius apskriejusiame laiške pranešama apie atleistus iš darbo žmones ir vietoj jų operatyviai įdarbintus direktorės draugus.
Laiške skundžiamasi apie nekorektišką direktorės elgesį su darbuotojais, kurie esą visaip žeminami: „… kenčiame ir mes visi nuo sveiku protu nesuvokiamų direktorės nurodymų, nuo jos nemokėjimo, negebėjimo, nekompetencijos…“
Į tai J. Sutkutė atsakė, jog iš darbuotojų reikalaujanti gerai dirbti, tai dėl to, matyt, ir sulaukianti jų priešiškumo.
Pasiteiravus, kaip sekasi sutarti su kolektyvu, direktorė iš pradžių teigė, kad viskas klojasi sėkmingai ir pasidalino apmąstymais, kad anoniminius laiškus galimai rašo ne bibliotekos darbuotojai, o kas nors iš gatvės. Paskui vis dėlto pripažino, kad būna visko: sulaukianti priekaištų dėl sijono ilgio, dėl to, kad neturi bibliotekininkystės išsilavinimo…
Meras sudarė komisiją ištirti Pranešimui
Skundų dėl direktorės J. Sutkutės darbo metodų būta ir anksčiau, tačiau valdžios atstovai nekreipė dėmesio.
Dėl suprantamų priežasčių norėję likti nežinomi darbuotojai patvirtino, kad darbe atmosfera itin prasta, nuolat jaučiasi įtampa.
Šį kartą pagalbos maldaujantis laiškas atkreipė valdžios dėmesį. 2018 m. birželio 25 d. Telšių rajono savivaldybės meras Petras Kuizinas, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 20 straipsnio 5 dalimi bei atsižvelgdamas į 2018 m. birželio 25 d. elektroniniu paštu gautą pranešimą (toliau – Pranešimas) dėl Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorės Jolantos Sutkutės veiksmų, sudarė komisiją Pranešime nurodytoms aplinkybėms ištirti.
Komisijos pirmininku paskirtas Rimantas Žebrauskas – Telšių rajono savivaldybės administracijos (toliau – Administracija) direktoriaus pavaduotojas, nariai: Sandra Jurkaitienė – Administracijos kultūros ir turizmo skyriaus vyriausioji specialistė; Daiva Pociuvienė – Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinė; Edmundas Vaitkevičius – Administracijos Teisės ir administravimo skyriaus vedėjas.
Komisija išvadą dėl Pranešime nurodytų aplinkybių turi pateikti ne vėliau kaip iki 2018 m. liepos 22 d. įskaitytinai.
Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos direktorė J. Sutkutė praėjus kelioms dienoms po pokalbio informavo, kad dėl anoniminio laiško su nuotraukomis iš jos paskyros „Facebook“ kreipėsi į policiją. „Eisiu iki galo, nes nesileisiu šmeižiama“, – teigė ji.
Ketvirtadienį pakalbinome Telšių rajono savivaldybės Karolinos Praniauskaitės viešosios bibliotekos profesinės sąjungos įgaliotinę D. Pociuvienę. Ji pripažino, kad žmonėms sunku dirbti. „Labai laukėme naujosios direktorės, tačiau teko nusivilti“, – apgailestavo ji.
Paprašius pakomentuoti anoniminį pranešimą, D. Pociuvienė patvirtino, kad yra liudininkų, kurie girdėjo, kaip negražiai direktorė kalbėjo su buvusia sekretore ir pagalbiniu darbininku. Sekretorei direktorė esą pareiškusi, kad ji gadina bibliotekos įvaizdį ir daugiau jos nenorinti matyti, o ant darbininko garsiai rėkė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.


*

  1. Telsiske parašė:

    Jeigu jus taip uoliai dirbtumet kaip komentarus ir melagingus skundus rasinejat, tai sitos istorijos net nebutu:)

Už šmeižiančius, asmens garbę ir orumą įžeidžiančius, tautinę ar kitokią neapykantą skatinančius komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn. Vartotojas sutinka, kad Svetainė neribotą laiką saugotų jo IP adresą ir pareikalavus atskleistų jį įgaliotoms institucijoms. Tzinios.lt pasilieka teisę šalinti skaitytojų komentarus, nesusijusius su straipsnio tema, įžeidžiančius bei šmeižiančius asmenis arba reklamuojančius komercines organizacijas.

Griežtai draudžiama tzinios.lt paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.
Taip pat skaitykite:
http://tzinios.lt/prenumerata/
Telšiškiams – trys medaliai (1)

Telšių jaunieji sportininkai varžybose iškovojo tris medalius. Merginų grupėje svorio kategorijoje iki 60 kg čempionės vardą […]

2019-01-28
Tabaluga (0)
- Peržiūrėti visą naujienų archyvą -

Apklausa

Ar apsisprendėte, už ką ketinate balsuoti Telšių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimuose, kurie vyks kovo 3 d.?

Loading ... Loading ...
Archyvas
Visos teisės saugomos © 2019 tzinios.lt